اخبار

 آخرین اخبار 

سند ملی توسعه البرز با بهره گیری از ظرفیت های علمی استان تدوین شد

سند ملی توسعه البرز با بهره گیری از ظرفیت های علمی استان تدوین شد
1400/2/20

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: در تمامی ابعاد استان در انتظار راهکارهای عملی اساتید، هیات های علمی و دانشجویان البرز هستیم.

به گزارش جام جم البرز، شهبازی در مراسم تجلیل از اساتید پیش کسوت دانشگاه خوارزمی که روز شنبه در محل دانشگاه خوارزمی برگزار شد، افزود: اساتید پیش کسوت و بازنشسته دانشگاه سرمایه ها و گنجینه های ارزشمندی برای کشور و بویژه دانشجویان محسوب می شوند.

وی با اشاره به روز قدس، ادامه داد: متاسفانه برای دومین سال متوالی به دلیل شیوع بیماری عالمگیر کرونا امکان برگزاری راهپیمایی روز قدس نبود ولی این مراسم به صورت مجازی برپا شد و رهبر فرزانه انقلاب نیز با سخنرانی کوبنده و حکیمانه خود بار دیگر مشت محکمی بر دهان استکبار زدند.

شهبازی با بیان اینکه ایمان راسخ دارم که دانشگاه منشأ اثر و تحول است، گفت: چهره های علمی و دانشگاهی که امروز تجلیل شدند، با گذر از راه های دشواری برگزیده شده اند.

وی افزود: امید است تلاش ها و فعالیت هایی که در دانشگاه خوارزمی بعنوان یکی از مطرح ترین دانشگاه های کشور با رتبه های برتر علمی، صورت می گیرد، همواره منشأ اثر و پیشران توسعه باشد.

استاندار البرز گفت: طی گفتگو هایی که با وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری داشتیم، مقرر شد که دانشگاه خوارزمی بعنوان یک دانشگاه مادر استانی مورد توجه ویژه بلحاظ زیرساختی و اعتباری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بر این باورم که عالمان صاحب قدرتند و اقدام موثر حاصل همراهی علم و قدرت است، افزود: اکنون دانشمندان و پژوهشگران ایران اسلامی با دستیابی به اهداف بزرگ و علمی در دنیا مطرح و قدرتمند هستند.

شهبازی گفت: اکنون ۴ واکسن مطرح ایرانی که در مراحل مختلف تست و تولید قرار دارند در محدوده جغرافیایی البرز هستند.

وی افزود: در گام دوم انقلاب، دانشگاه ها از جایگاه مهم و ویژه ای برخوردار هستند تا کشور را بر مبنای علم و تحقیقات به سوی رشد و بالندگی هدایت کنند.

استاندار البرز گفت: البرز در کشور با عناوین ایران کوچک به فرموده مقام معظم رهبری و قطب علم و فناوری شهرت دارد.

وی افزود: این استان حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز و بیش از ۱۳۰ هزار دانشجو دارد و تعداد زیادی از مراکز تحقیقاتی کشاورزی ملی در البرز مستقر است همچنین ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و بیش از ۷۰ درصد تولید داروی کشور از آن البرز است.

شهبازی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیون دلار فروش محصولات دانش بنیان از البرز محقق شده، گفت: تا پایان کار دولت، کارخانه نوآوری البرز به سرانجام می رسد و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی افزود: شورای راهبری روسای دانشگاه های البرز هر ماه برگزار می شد و سند توسعه استان نیز با بهره گیری از این ظرفیت انسانی ارزشمند تدوین شد که شیوع کرونا جلسات را تحت تاثیر قرار داد ولی این همکاری و همراهی همچنان ادامه دارد.

استاندار البرز گفت: در تمامی ابعاد استان در انتظار راهکارهای عملی اساتید، هیات های علمی و دانشجویان البرز هستیم.

وی افزود: بویژه در حوزه اجتماعی البرز با توجه به شرایط خاص موجود، پذیرای پژوهش های علمی هستیم و اعتبارات پژوهشی استان به این سو هدایت شده است.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.