اخبار

 آخرین اخبار 

ضرورت ایجاد بسترهای توسعه واحد‌های تولیدی بزرگ البرز

ضرورت ایجاد بسترهای توسعه واحد‌های تولیدی بزرگ البرز
1400/3/1

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تسریع در ساماندهی ۱۰ لکه صنعتی البرز، ایجاد بستر مناسبی جهت توسعه واحد‌های بزرگی همچون زر ماکارون و ماموت جهت استقرار واحد‌های کوچک مرتبط در جوار این واحدها، مورد درخواست از وزیر محترم صمت است.

به گزارش جام جم البرز، شهبازی در مراسم امضای تفاهم نامه توسعه سرمایه گذاری  اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر که روز چهارشنبه با حضور  وزیر صمت در محل نمایشگاه دائمی تهران برگزار شد، افزود: امروز از وزارت صمت به این مراسم دعوت شدیم تا در خصوص تقویت زیرساخت های واحد‌های تولیدی بزرگ تفاهم نامه ای منعقد شود.

وی ادامه داد: گروه بزرگ زر ماکارون از استان البرز یکی از طرف های این تفاهم نامه هستند که با حضور وزیر محترم صمت امضا شد.

شهبازی با اشاره به اهداف شعار سال مبنی بر تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها طبق منویات مقام معظم رهبری، گفت: بر این اساس برخی از مشکلات و موانعی که بواسطه بروکراسی اداری را کاهش می دهد و می تواند مسیر افزایش تولید را هموارتر کند.

وی افزود: با افزایش تولید و سرمایه گذاری، شاهد افزایش اشتغال و رونق اقتصادی نیز خواهیم بود.

استاندار البرز با قدردانی و حمایت های وزیر صمت از تولید در کشور و بویژه البرز، گفت: نمایندگان محترم مردم البرز در مجلس شورای اسلامی و رییس محترم دادگستری استان همواره همراهی مجدانه ای با اهداف توسعه ای استان بخصوص در تولید داشته اند.

وی افزود: اتحاد و انسجام موجود در البرز موجبات رونق، توسعه و پیشرفت استان را فراهم کرده و این روند ادامه خواهد داشت.

شهبازی گفت: در سال های اخیر که با تحریم های ناجوانمردانه علیه جمهوری اسلامی ایران و بیماری عالمگیر کرونا مواجه بودیم، مجموعه مسئولان بسیج شدند تا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، جهش تولید و پشتیبانی و مانع زدایی از تولید اقدامات لازم را انجام دهند و جای خرسندی دارد که توفیقات ارزشمندی نیز حاصل شد.

وی افزود: مقاومت ایران اسلامی در مقابل حملات مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و... از سوی دشمنان، سبب ساز عزت و سربلندی بیش از پیش نظام شد و استکبار جهانی راهی جز مذاکره با ایران ندارد.

استاندار البرز گفت: البرز، استانی با حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، تبادلات بسیار بالایی با پایتخت دارد و در این راستا فرصت ها و تهدید های این دو استان بسیار پیوسته و مشترک هستند.

وی با بیان اینکه ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در البرز مستقر است، افزود: بخش بالایی از نیازهای تهران از طریق تولیدات البرز در حوزه های مختلف تامین می شود.

شهبازی گفت: نرخ بیکاری البرز در سال ۹۷ به میزان ۱۴.۷  بود که در سال ۹۹ به ۱۰.۱ رسید و همچنین بیمه شدگان اجباری در این مدت از ۲۹۰ هزار نفر در سال به ۳۱۹ هزار نفر رسیده است.

وی افزود: در این ۳ سال بیش از ۱۱۷ هزار فرصت شغلی جدید در البرز ایجاد شد و با احیای ۱۰۹ واحد تولیدی تحت تملک بانک ها در این رابطه طلایه دار کشور شدیم.

استاندار البرز با بیان اینکه در سال ۹۹ بیش از ۱۰۰ واحد تولیدی غیرفعال به مدار تولید بازگشتند، گفت: اعتبارات تبصره ۱۸ در البرز به صورت کامل جذب شد و صادرات البرز از ۳۱۷ میلیون دلار به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است.

وی با اشاره به اینکه البرز طی سال متوالی رتبه اول پرداخت تسهیلات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در کشور را دارد، اضافه کرد: این استان هاب دارویی کشور محسوب می شود و بیش از ۷۰ درصد نیاز کشور به دارو را تامین می کند.

شهبازی گفت: اکنون البرز در راستای تحقیقات و تولید واکسن نیز در کشور پیشتاز است چراکه واحدهایی همچون برکت، رازی، پاستور و سیناژن در البرز مستقر هستند.

وی افزود: این استان قطب تولید مواد غذایی و قطعات خودرو در کشور است و بیش از ۱۵۰ برند ملی را در خود جای داده است.

استاندار البرز گفت: البرز همچنان ظرفیت های بزرگی برای شکوفا شدن دارد که برای این منظور با اهتمام ویژه و برنامه محور در میدان هستیم.

وی افزود: تسریع در ساماندهی ۱۰ لکه صنعتی البرز، ایجاد بستر مناسبی جهت توسعه واحد‌های بزرگی همچون زر ماکارون و ماموت جهت استقرار واحد‌های کوچک مرتبط در جوار این واحدها، مورد درخواست از وزیر محترم صمت است.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.