اخبار

 آخرین اخبار 

:با حضور مسوول انجمن قصه‌گویی استان

معرفی جشنواره قصه‌گویی به اعضای انجمن‌های تخصصی کانون البرز

معرفی جشنواره قصه‌گویی به اعضای انجمن‌های تخصصی کانون البرز
1400/3/6

اعضای انجمن‌های تخصصی کانون البرز، در نشست‌های جداگانه با تکنیک‌های قصه‌گویی و بخش‌های مختلف بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون آشنا می‌شوند.
به گزارش جام جم البرز، در این نشست‌ها که پیرو مصوبه شورای فرهنگی استان و با هدف آشنایی اعضای انجمن‌های تخصصی با قصه‌گویی و چگونگی استفاده از توان فرهنگی، هنری، ادبی و علمی این اعضا  برای حضور در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی برگزار می‌شود، تمام نوجوانان، اعضای ارشد و دیگر علاقه‌مندان حاضر در انجمن‌های تخصصی کانون  البرزکه در زمینه فعالیت‌های قصه‌گویی، نجوم، عکاسی، هنرهای نمایشی، سرود، ادبی و هنرهای تجسمی در قالب شیوه‌نامه  هر انجمن فعالیت می کنند با قصه و قصه‌گویی و چگونگی امکان حضور در بخش‌های ملی، نود ثانیه‌ای و پادکست آشنا می‌شوند.
زهرا مرادی، مسوول انجمن قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  استان در این آموزش‌ها سعی خواهد کرد تا علاوه بر معرفی قصه و بیان برخی مهارت‌های لازم برای قصه‌گویی با توجه به وجود ظرفیت‌های خاص در هر انجمن، اعضا را به بخش‌های مناسب با زمینه فعالیت تخصصی‌شان هدایت کند.
معرفی انواع قصه‌های کلاسیک، مدرن و نو آورانه ، سنتی و آیینی، چگونگی انتخاب قصه از کتاب، منابع شفاهی و قصه‌های صوتی و خاطرات زندگی،  شرایط فیلم‌برداری، پوشش مناسب قصه‌گو، نحوه استفاده از ابزار و عروسک، نحوه‌ی روایت کردن قصه  و مشخص شدن مرز قصه و نمایش، بیان تقویم اجرایی و شیوه‌نامه هر بخش، چگونگی تولید قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای و پادکست و هدایت علاقه‌مندان به گروه‌های مربوطه از فعالیت‌هایی است که در این نشست‌ها انجام می‌شود.
گفتنی است مسوولان این انجمن های تخصصی نیز در کنار مسوول انجمن قصه‌گویی هدایت اعضا در زمینه قصه با توجه به مهارت‌های تخصصی فردی آن‌ها را انجام خواهند داد.
لازم به توضیح است این برنامه‌ها  روز  چهارشنبه  ۵ خرداد ۱۴۰۰شروع شده و تا پایان هفته آینده ادامه خواهد داشت.
علاقه‌مندان جهت آشنایی با بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی می‌توانند به نشانی اینترنتی www.kanoonfest.ir    مراجعه کرده و یا با شماره ۰۲۶۳۴۰۹۰۸۹۰ بخش دبیرخانه قصه‌گویی کانون البرز، تماس بگیرند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر