اخبار

 آخرین اخبار 

برگزاری  مراسم هفتمین سالگرد افتتاح بیمارستان و زایشگاه مریم مصادف با سالروز آزادسـازی خرمشهر

برگزاری  مراسم هفتمین سالگرد افتتاح بیمارستان و زایشگاه مریم مصادف با سالروز آزادسـازی خرمشهر
1400/3/9

مدیرعامل و موسس بیمارستان مریم: بسی مایه مباهات و افتخار است که در چنین روزی مصادف با سالروز آزادی خرمشهر، بیمارستان مریم هم راه اندازی شد.
جام جم البرز: دکتر دلشاد با اشاره به حدیث شریف (من لم یشکر المخلوق، لم یشکرالخالق) بیان داشت: اگر سپاسگزار مخلوق نباشیم، نمی توانیم سپاسگزار خالق باشیم. ما هرساله در سالروز افتتاح بیمارستان با برگزاری مراسمی به تقدیر از یاوران عزیزمان دور هم جمع میشویم تا قدردان زحمات بی شائبه شان باشیم.
یاوران بیمارستان مریم، عزیزانی هستند که در هر مرحله از ساخت و راه اندازی بیمارستان، بی وقفه همراهمان بوده اند و نام و یادشان همیشه در قلب و ذهنمان جاری است.
سپس با قدردانی از جناب آقای مهندس دادگو (رئیس شورای شهر ادواری کرج) و جناب آقای دکتر آقازاده که در سال 93 شهردار وقت کرج بوده اند بعنوان اولین کسانی نام بردند که قدم های نخست را در راه اندازی این بیمارستان برداشته اند.

با توجه به سختی های فراوانی که در مراحل ابتدایی ساخت بیمارستان وجود داشت، مدیران محترم شهرداری مناطق علی الخصوص شهرداری منطقه 5 کرج همیشه یار و یاور ما بوده اند و در جهت تسهیل این راه دشوار قدم های بسیار موثری برداشته اند.

مدیر عامل بیمارستان مریم از جمله علل ساخت بیمارستان در این منطقه استراتژیک کرج را کمبود تخت بیمارستانی بیان داشت. 
در حال حاضر با همت جناب آقای دکتر درفشی (ریاست اسبق دانشگاه علوم پزشکی البرز) وضعیت تخت بیمارستانی بهبود یافته و از نصف تخت برای 1000 نفر به یک تخت رسیده است. مردم کرج همواره افزایش تختهای بیمارستانی را مدیون زحمات شبانه روزی دکتر درفشی هستند که چطور خالصانه خود را وقف خدمت رسانی در حیطه درمان نمودند. 
اولین دوران رونق گیری دولتی خدمات درمانی در زمان ریاست ایشان شکل گرفت. البته شایسته است قدردان زحمات خیرین در افزایش تختهای بیمارستانی قبل از حضور ایشان در دانشگاه علوم پزشکی نیز باشیم.
هدف از ساخت بیمارستان مریم با توجه به اعزام بیماران از کرج به تهران خصوصا نوزادان و مادران باردار که با دشواریهای بسیار همراه بود، تسهیل این مشکل بود که بتوانیم بهترین امکانات و تجهیزات را به مراجعین کرجی ارائه دهیم. با افتخار، اولین پزشک متخصص جنین در کرج در بیمارستان مریم حضور داشت. همچنین اولین NICU  بخش خصوصی نیز در بیمارستان مریم دایر گردید.
سرانجام در تاریخ یکم خرداد ماه سال 1393 در زمان ریاست جناب آقای دکتر درفشی پس از بازدید دقیق ایشان از تمام قسمتهای بیمارستان اجازه راه اندازی بیمارستان در تاریخ سوم خرداد ماه سال 1393 صادر گردید و بیمارستان مریم فعالیت خود را آغاز نمود.
یکی از دشوارترین کارها در تمام دنیا، راه اندازی بیمارستان است، چرا که علاوه بر صرف هزینه های بسیار، یک بیمارستان باید در طول شبانه روز آماده خدمت رسانی به بیماران و مراجعین باشد و بتواند همواره با بروز رسانی جدیدترین تجهیزات درمانی بهترین و موثرترین خدمات را ارائه نماید.
با وجود تمام این شرایط دشوار مفتخر هستیم، برای اولین بار در کرج توانستیم اولین بیمارستان مادر و کودک را راه اندازی نماییم و این در شرایطی است که در کل استان تهران تنها یک بیمارستان مادر و کودک داریم و بیمارستان مریم بعنوان دومین مرکز مادر و کودک در کل ایران فعالیت خود را ادامه می دهد.
دکتر دلشاد به کارکردهای تخصصی و خدمات بی نظیر این مرکز پزشکی در زمینه بیماریهای مادر و کودک و عملهای بسیار پیچیده در نوزادان مانند فتق دیافراگم، ایجاد و ساخت مثانه برای نوزادان دارای نارسایی و همچنین بیماریهای زنان اشاره کرد و گفت: دریک مورد استثنایی نوزادی که با 800 گرم وزن و نارسایی های بسیار در اندامهای حیاتی به دنیا آمده بود، با کمک متخصصین بیهوشی حاذقی همچون سرکار خانم دکتر ستوده و دستگاههای بسیار پیشرفته این مرکز پس از ترمیم اندامهای حیاتی و بهبودی، این نوزاد پس از 25 روز با یک کیلو و 600 گرم وزن از بیمارستان مرخص شد و هم اکنون در سلامت  کامل به سر می برد.
حضور پزشکان متبحری همچون آقای دکتر عماد (متخصص ارتوپدی) و پزشکان چیره دست دیگری در زمینه اورولوژی و جراحی های زیبایی و غیره را شاهد هستیم.

با توجه به محدودیت فضایی نیز با افتخار توانستیم بخش آندوسکوپی فعالی را در مریم دایر نماییم که با تجهیزات فوق مدرن آماده خدمت رسانی به عموم مرزاجعین باشیم.
امروزه به لطف و یاری پروردگار قادر به پذیرش و درمان بیماران از سراسر کشور هستیم.
یکی از مهمترین اهداف در بیمارستان مریم آموزش به مریم است که توانسته ایم با انتشار ماهنامه ای تحت عنوان خانواده مریم از سال 1393 تا کنون این فعالیت را در سطح وسیع ادامه دهیم. تمامی مقالات چاپ شده در ماهنامه با زبان بسیار ساده و قابل فهم برای مردم توسط پزشکان حاضر در بیمارستان نوشته و به چاپ می رسد.  در کنار انتشار ماهنامه، کلاسهای رایگان آموزش به مادران باردار را داریم که در دو جلسه پایانی کلاسها با حضور پدران، گواهینامه گذراندن این دوره نیز تقدیم مادران می گردد. 
در راستای آموزش به مردم و پزشکان با استفاده از شبکه های مجازی و برگزاری وبینارهای متعدد توانسته ایم قدمی کوچک درپاسخگوی سوالات درمانی مردم و ارتقاء سطح آگاهی جامعه برداریم.
با افتخار 8 مقاله علمی و پزشکی در عرصه بین المللی از بیمارستان مریم به چاپ رسیده است و هر کدام منبع موثقی برای استفاده سایر پزشکان می باشد. همچنین بیمارستان مریم بعنوان یگانه بیمارستان در بخش خصوص برای اولین بار موفق به دریافت لوح زرین از دستان وزیر محترم بهداشت گردید که بسی مایه افتخار است.
در پایان از زحمات آقایان عظیمی، مدیرعامل بانک تعاون- جوادی، مدیرعامل بانک ملل- زبردست مدیر عامل بانک انصار که در سال راه اندازی بیمارستان در جهت تامین اعتبار نقش بسزایی داشته اند، قدردانی شد.
آقای دکتر درفشی با اشاره به آیاتی از قرآن بیان داشت: کسانی که ایمان آورده اند و خداوند را به عنوان خالق پذیرفته اند و در این راه استقامت به خرج داده اند، خداوند ملائکه خود را بر آنها نازل میکند. 
"دکتر دلشاد بدلیل داشتن ویژگی استقامت و گره گشایی از مشکل مردم و شرکت در امور خیر است که توانسته اند به این موفقیت دست یابند. ایشان راه خدا را ادامه داده اند و با توجه به همت بلندشان آینده بسیار روشنی را در پیش دارند."
آقای مهندس دادگو نیز با تقدیر از زحمات دکتر دلشاد طی سالیانی که ایشان را می شناختند با یک بیت شعر صحبتشان را به پایان رساندند:
کوشش و سعی و فداکادی و ایمان درست
گر به هم دست دهند
سد سکندر شکنند
در آخر نیز به رسم هر ساله با اهداء هدایا و لوح یادبود از یاوران عزیز تقدیر به عمل آمد. 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر