اخبار

 آخرین اخبار 

؛مدرس کارگاه مجازی آماده سازی و پرداخت قصه در البرز

 قصه‌ی خوب قصه‌ای است که بتواند مخاطب را همراه کند  

 قصه‌ی خوب قصه‌ای است که بتواند مخاطب را همراه کند  
1400/3/12

طاهره گرمسیری، کارشناس فرهنگی ومدرس کارگاه قصه‌گویی بر لزوم  همراه شدن مخاطب با قصه تاکید کرد.
به گزارش جام جم البرز، این کارشناس فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز که سابقه تدریس،داوری و حضور در جشنواره‌های مختلف قصه‌گویی را در کارنامه خود دارد در یک نشست مجازی  که به منظور آشنایی قصه‌گویان با نحوه انتخاب درست قصه و مناسب سازی آن برای قصه‌گویی و شرکت علاقه مندان در بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی برگزار شده بود،  گام‌های مختلف آماده‌سازی و پرداخت قصه را برای مخاطبان تشریح کرد.

گرمسیری، علاقه  قصه‌گو به قصه و درونی کردن آن را مهم‌ترین اصل برای انتخاب قصه خواند و افزود یک قصه‌گو باید زیاد کتاب بخواند و قصه‌های زیادی را بشنود تا گنجینه‌ی بزرگی از قصه‌ها را  همراه داشته باشد و سپس  با توجه به ویژگی‌های شخصیتی و توانمندی خود، قصه را انتخاب و با تمرین زیاد آن را درونی کند.
نوشتن قصه و مرور مستمر آن و طراحی طرح اولیه ، توجه به شخصیت پردازی، خلاقیت، توجه به ابزارها و استفاده مناسب از وسایل و  امکانات متناسب با قصه ، مناسب بودن قصه برای  گروه سنی مخاطب، زمان مناسب قصه، توجه به لحن، ریتم، زبان بدن، زمان قصه‌گویی ورود و خروج مناسب از جمله نکاتی بود که این مدرس قصه‌گویی به  آن‌ها پرداخت.
گفتنی است این کارشناس در بخش دیگری از این نشست  که صبح  روز سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ برگزار شد، به معرفی مجموعه«چهل قصه» پرداخته و ضمن معرفی آن قصه «شاهزاده خوشبخت» از این مجموعه  با قصه‌گویی«الهام دارابی»را برای مخاطبان پخش کرد.

گفتنی است  مجموعه «چهل قصه» بازنویسی شده از قصه‌های کهن، قصه‌های بین‌المللی، مثل‌ها و متل‌ها است که در قالب دو مجموعه ویژه گروه‌های سنی خردسال، کودک، نوجوان و بزرگ‌سال منتشر شده است و توسط چهره‌های مطرح و قصه گویان شاخص قصه‌گویی شده است.
عللاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه را را از فروشگاه اینترنتی محصولات کانون به نشانی Shop.kpf.ir تهیه کنند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر