اخبار

 آخرین اخبار 

عدالت تبلیغاتی در کرج حکم فرما خواهد بود

عدالت تبلیغاتی در کرج حکم فرما خواهد بود
1400/3/17

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه شهرستان کرج با بیان اینکه تحرکات نامزدها در کلانشهر کرج رصد می شود از تشکیل کمیته امحاء تبلیغات غیرمجاز نامزدها در این شهرستان کرج خبر داد و گفت: در اجرای سیاست های تبلیغاتی مطابق با دستور العمل ابلاغی ستاد انتخابات کشور عمل خواهیم کرد و همه ی نامزدها در شرایط تبلیغات عادلانه و یکسان خواهند بود.
 
 
به گزارش جام جم البرز، غفور قاسم پور در جلسه ستاد انتخابات شهرستان کرج از تشکیل کمیته امحاء ویژه تبلیغات انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این کلانشهر خبر داد و گفت: در امحاء تبلیغات غیرمجاز و خارج از دستورالعمل های ابلاغی ستاد انتخابات کشور مماشاتی نخواهد شد و تبعیضی قائل نمی شویم.
 
وی افزود: فعالیت کمیته امحاء ستاد انتخابات شهرستان کرج از 20 خردادماه آغاز می شود و در هر منطقه نماینده ناظر از سوی فرمانداری کرج بمنظور رصد فعالیت های تبلیغاتی غیرمجاز پیش بینی خواهد شد.
فرماندار کرج گفت: در شهرهای اقماری نیز تیم هایی با همکاری معاونت خدماتی شهری شهرداری ها به همین منظور تشکیل شده اند.
 
قاسم پور در ادامه با اشاره به اجرای سیاست های امحاء منطبق با دستور العمل تبلیغات ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: در امحاء تبلیغات غیرمجاز نامزدها تابع قانون خواهیم بود و همه نامزدها در برابر ما یکسان هستند و تفاوتی وجود ندارد.
 
 فرماندار مرکز حوزه انتخابیه شهرستان کرج همچنین با بیان اینکه بیشترین تمرکز برای تبلیغات بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی است؛ تصریح کرد: هر نامزد فقط می تواند در هر منطقه یک ستاد تبلیغاتی  را آن هم با موازین اعلام شده از جمله ( فضای باز و رعایت فاصله گذاری اجتماعی) دایر کند و تشکیل بیش از یک ستاد طبق قانون ممنوع بوده کمیته امحاء باید تذاکرات لازم داشته شود.

معاون استاندار همچنین از برگزاری نشست های توجیهی با نامزدها خبر داد و گفت: بزودی نشست های توجیهی با حضور دادستان محترم با حضور در هر شهر را خواهیم داشت و در این جلسه شیوه های تبلیغات برای نامزدها تبیین می شود.
 
استقرار ناظران بهداشتی در شعب اخذ رأی کرج
 
فرماندار مرکز حوزه انتخابیه شهرستان کرج  در ادامه از تجهیز و راه اندازی شعب اخذ رأی خبر داد و گفت: ناظران دانشگاه علوم پزشکی به تعداد شعب اخذ رأی با ابلاغ رسمی از سوی فرمانداری در شعب حضور پیدا خواهند کرد تا وضعیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی را رصد کنند.
قاسم پور همچنین بیان کرد:  طبق قانون نامزدها فقط می توانند یک ناظر را جهت حضور در شعب و نظارت بر روند اخذ رأی  به فرمانداری کرج معرفی نمایند.
 
آموزش بیش از 2800 کاربر ویژه شعب اخذ رأی

وی بیان کرد: آموزش های کاربران فناوری اطلاعات و نمایندگان فرماندار جهت حضور در شعب اخذ رأی استمرار دارد و دوره های آموزشی نیز با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی انجام خواهد شد.
 
قاسم پور از پیگیری طرح امنیتی انتخابات کرج خبر داد و گفت: تعرفه های اخذ رأی ( انتخابات ریاست جمهوری و شهرهای اقماری) نیز در موعد مقرر خود در قالب طرح امنیتی انتخابات دریافت و توزیع خواهد شد.
 
 فرماندار کرج گفت: انتخابات آبروی نظام و کشور است، در شهرستان کرج نیز تمامی زیرساخت ها و بسترها را برای برگزاری انتخاباتی سرشار از امنیت و شور و نشاط فراهم نموده ایم و تمامی مجریان برگزاری انتخابات از نیروهای فعال فرمانداری کرج هستند؛ استاندار البرز نیز به میزان این آمادگی دغدغه ای برای برگزاری انتخابات کرج ندارند.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.