اخبار

 آخرین اخبار 

تمجید یک سایت انگلیسی از واکسن کرونای رازی

تمجید یک سایت انگلیسی از واکسن کرونای رازی
1400/3/19

سایت بین المللی کارآزمایی بالینی آرنای انگلیس: واکسن رازی کووپارس پیشرو در فاز دوم مطالعات بالینی واکسن‌های استنشاقی دنیاست.
به گزارش جام جم البرز، وب سایت انگلیسی کلینیکال ترایال آرنا، واکسن تزریقی-استنشاقی رازی کووپارس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را جزء هشت واکسن استنشاقی کووید- ۱۹ در دنیا و پیشرو در شروع فاز دوم مطالعات بالینی معرفی کرد.
این وب سایت که به صورت تخصصی درباره مطالعات بالینی فرآورده‌های بیولوژیک اطلاع رسانی می‌کند، در تازه‌ترین گزارش خود نوشت:
از ۹۶ کاندید واکسن Covid-۱۹، هشت واکسن داخل بینی اسپری می‌شوند. از این تعداد، دو مرکز پیشرو بوده و در مطالعه بالینی فاز II قرار دارند. یکی از آن‌ها در کشور چین و با مشارکت بنیاد سِپی و مورد دیگر توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم رازی در ایران در حال ساخت است. واکسن نوترکیب پروتئین اسپایک کرونا ویروس با نام Razi Cov Pars در سه دوز تجویز می‌شود. دو دوز اول تزریقی است و دوز سوم از طریق اسپری بینی استنشاق می‌شود.
در این گزارش همچنین به سخنان علی اسحاقی، رئیس موسسه رازی درباره مهمترین دلیل شیوع Covid-۱۹ که خبرگزاری ایران پرس آن را منتشر کرده، اشاره شده است: "گروهی از افراد آلوده که حامل ویروس بودند و هیچ علائمی از بیماری نشان نمی‌دادند منجر به انتشار گسترده ویروس شدند؛ بنابراین لازم است به نحوی سیستم تنفسی محافظت شود. دوز استنشاقی دو هفته پس از تجویز، ایمونوگلوبولین IgA) A) دستگاه تنفسی فوقانی فعال می‌کند و انتظار می‌رود انتقال ویروس را به حداقل برساند. مرحله دوم واکسیناسیون استنشاقی اوایل ماه ژوئن بر روی ۵۰۰ داوطلب انجام و پس از دو ماه مرحله سوم آغاز می‌شود.
واکسن رازی کووپارس، نخستین واكسن تزريقي- استنشاقی پروتئین نو تركيب جهان است که به دست توانای محققان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ساخته شد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.