اخبار

 آخرین اخبار 

؛با پیام وزیر آموزش و پرورش

اجرای طرح کشوری آموزش قرآن برای آموزگاران در البرز

اجرای طرح کشوری آموزش قرآن برای آموزگاران در البرز
1400/3/20

اجرای طرح ارتقای صلاحیت های حرفه ای آموزش قرآن برای آموزگاران از طریق کنفرانس ویدیویی وزیر آموزش و پرورش در البرز آغاز شد.
به گزارش جام جم البرز، حاجی میرزایی گفت: این طرح در راستای تاکیدات سند تحول بنیادین برای طرح تربیت دانش آموزان به مرحله اجرا در آمده است که برای افزایش صلاحیت دانش‌آموزان و شایستگی‌های حرفه‌ای دانش آموزان اجرا شده است .
وزیرآموزش وپرورش اضافه کرد: این طرح به مدت سه سال در البرز و سپس در کل کشور اجرایی خواهد شد .
وی در ادامه افزود : محصول نهایی این طرح تحقق وضعیتی است که نتیجه‌ آن انس با قرآن و فهم قرآن است و ما موفقیت این طرح را با این شاخص ها اندازه گیری می کنیم .
مدیر کل آموزش و پرورش البرز گفت : با آغاز این طرح ۴۲۰۰ معلم ابتدایی باکمتر از ۱۵ سال سابقه کار در بستر شاد توسط ۱۰۲ مدرس آموزش می بینند.
قاسم پور گفت: اگر اشکالاتی در طرح بود در استان شناسایی و در سطح ملی در سراسر کشور به بهترین وجه اجرا می شود.
وی ادامه داد: توسعه شایستگی‌های قرآنی آموزگاران ابتدایی، کمک به تحقق اهداف ۹ گانه آموزش عمومی قرآن و توسعه فرهنگ قرآنی از جمله اهداف اجرای این طرح است.
قاسم پور افزود: در راستای اجرای این طرح چهار هزار و ۳۰۰ آموزگار توسط ۱۰۲ مدرس قرآنی مهارتهای آموزشی را در بستر شاد آموزش می بینند.
وزیر آموزش و پرورش در مراسم اجرای این طرح که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد گفت: محصول نهایی این طرح تحقیق وضعیتی است که نتیجه‌اش انس با قرآن و فهم قرآن است و ما موفقیت این طرح را با این شاخص ها اندازه می گیریم.
وی گفت این طرح به صورت پایلوت کشوری به مدت سه سال اجرا می‌شود و با توجه به موفق بودن طرح در کل کشور اجرایی خواهد شد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.