اخبار

 آخرین اخبار 

بهره برداری از ۴۳ طرح آموزشی البرز تا مهرماه

بهره برداری از ۴۳ طرح آموزشی البرز تا مهرماه
1400/3/30

به گزارش جام جم البرز، محمد دلاوریان افزود: در قالب این تعداد طرح ۳۴۰ کلاس درس در زیربنای ۵۸ هزار و ۳۷۸ مترمربع تکمیل و آماده تحویل به آموزش و پرورش البرز می گردد.

وی گفت: طرح های آموزشی البرز با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان به منظور بهره مندی دانش آموزان از کلاس های استاندارد و ایمن درحال تکمیل و آماده سازی است.

دلاوریان افزود: ساخت چهار هزار کلاس درس در این استان توسط خیرین نیک اندیش با زیربنای ۲۵۱ هزار و ۶۵۴ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۳۴۰ میلیارد تومان ستودنی است.

دلاوریان ادامه داد: خیرین مدرسه ساز با اقدامات عمرانی آموزشی مروج فرهنگ مشارکت درجامعه هستند به گونه ای که با اقدام معنوی خود موجب شدند تا استانداردهای آموزشی در کشور از جمله البرز ارتقا یابد.

وی گفت: رشد مهاجرت ها ، کمبود شدید فضای آموزشی و فرسودگی ۳۵ درصد از مدارس البرز سبب شده تا این استان همواره با تراکم دانش آموزی در کلاس ها مواجه شود.

دلاوریان افزود: با وجود افزایش اعتبارات نسبت به گذشته اما همچنان به واسطه مهاجرت با فقر آموزشی در استان روبرو هستیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس البرز اضافه کرد: استان به لحاظ سرانه فضاهای آموزشی درپایین ترین رتبه کشوری قراردارد.

وی گفت: باتوجه به این کمبود، امسال نیز مانند سال گذشته اعتبار مناسبی برای البرز در نظر گرفته شده است تا بخشی از کمبود فضاهای این استان جبران شود.

دلاوریان افزود: البرز به لحاظ پایین بودن سرانه فضای آموزشی بعد از استان سیستان و بلوچستان ، به همراه تهران و آذربایجان غربی جزو چهار استان زیرخط فقر سرانه آموزشی کشور است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.