اخبار

 آخرین اخبار 

کار برداشت غلات البرز با ۴۵ دستگاه کمباین انجام می شود

کار برداشت غلات البرز با ۴۵ دستگاه کمباین انجام می شود
1400/4/2

به گزارش جام جم البرز، علی حیدری با بیان اینکه ۹۰ درصد کمباین های فعال در استان مهاجر از دیگر استان های کشور می باشند، افزود: در زمان اوج برداشت غلات، تعداد کمباین های فعال به ۷۰ دستگاه نیز می رسد.

وی گفت: در سال زراعی جاری (۱۴۰۰-۱۳۹۹) ۹ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی زراعی این استان تحت پوشش محصول استراتژیک گندم قرار گرفته که از ابتدای فصل برداشت گندم تاکنون محصول یک هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی زیر کشت این محصول برداشت شده است.

حیدری گفت:‌ تاکنون از یک هزار و ۸۰۰ هکتار اراضی درو شده استان ، چهار هزار و ۵۰۰ تن گندم برداشت شده که سه هزار تن آن به صورت تضمینی توسط مراکز خرید فعال در استان و یک هزار و ۵۰۰ تن آن به صورت توافقی توسط کارخانجات تولیدی و فرآوری خریداری شده است.

وی افزود: همچنین از هفت هزار و ۲۵۰ هکتار اراضی زیر پوشش محصول جو آبی، حدود ۵۰ درصد این اراضی که افزون برسه هزار و ۱۰۰ هکتار می باشد، محصول برداشت شده است.

حیدری قیمت خرید تضمینی گندم را حدود پنج هزار تومان و توافقی را حدود هر کیلو ۳۰۰ تومان گرانتر عنوان کرد و گفت: محصول جو نیز که بیشتر توسط دامداران به صورت مستقیم و توافقی خریداری می شود که با قیمت پنج هزارو ۸۰۰ تومان برای هر کیلو به فروش رفته است.

وی یادآور شد که کار برداشت محصول در اراضی گندم تا ۲۰ روز دیگر ادامه خواهد داشت.

البرز حدود ۶۸ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی دارد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.