اخبار

 آخرین اخبار 

حق آبه البرز افزایش می‌یابد؛ چاهی که گره از مشکلات آب شرب استان باز کرد

حق آبه البرز افزایش می‌یابد؛ چاهی که گره از مشکلات آب شرب استان باز کرد
1400/4/14

به گزارش جام جم البرز، استاندار البرز با بیان این که مجوز‌های لازم برای تخصیص آب مورد نیاز استان را از وزیر نیرو گرفته‌ایم ولی برای عملیاتی شدن آن باید زیرساخت‌های ما آماده شود، گفت: سال‌های گذشته برای ساخت مخازن کار‌های زیادی انجام نشده بود، چون بیشتر حجم آب مورد نیاز استان از چاه تامین می‌شود اما الان با توجه به تخصیص آب از سد امیرکبیر و سد طالقان، برنامه خوبی برای ساخت مخزن و تصفیه خانه تدوین شده؛ امیدواریم با پیشبرد آن مشکلات استان در تامین آب به حداقل برسد.

عزیزالله شهبازی، با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای حل بخشی از مشکل آب شرب استان، اضافه کرد: در پنج ماه گذشته با مجوز وزیر نیرو، مدیرعامل آبفای استان ماموریت یافت که به وسیله چاه فلمن از خروجی بیلقان بخشی از آب مورد نیاز مردم را تامین کند.

شهبازی گفت: در مدت کوتاهی این کار انجام شد و چهار چاه با چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه حفر و ۹۰ لیتر بر ثانیه وارد مدار شد. این کار مهم، آن هم در شرایط گرمای هوا و کاهش بارندگی، مشکلات آب شرب جمعیتی حدود ۳۱ هزار نفر را حلمی کند.

استاندار البرز گفت: در هفته دولت کلنگ ساخت مخزن ۲۰۰۰ مترمکعبی در این تصفیه‌خانه به زمین خورد و قرار بود ظرف مدت ۱۵ ماه با ۴۷ میلیارد تومان هزینه کار به سرانجام برسد که تاکنون بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا آذرماه به مدار می‌آید.

او افزود: در نظرآباد هم برای ساخت تصفیه خانه برنامه ریزی شد، امیدواریم با تصفیه خانه‌ای که روز گذشته کلنگ آن در پارک جهان نما برای فردیس به زمین خورد؛ ظرف یک تا دو سال آینده بخشی از مشکلات این منطقه کاهش پیدا کند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.