اخبار

 آخرین اخبار 

در گفتگوی اختصاصی با جام جم البرز مطرح شد،

خبرهای خوب برای افراد تحت پوشش تامین اجتماعی در استان البرز

خبرهای خوب برای افراد تحت پوشش تامین اجتماعی در استان البرز
1400/4/23

قورچیان با بیان اینکه در اینده نزدیک خبرهای خوبی در بخش درمان سازمان تامین اجتماعی داریم گفت: از جمله اقداماتی که عملیاتی شده است طبقه بندی درمان است و براین اساس بسیاری از خدمات درمانی در حوزه تامین اجتماعی رایگان خواهد شد.

وی با اشاره به گسترش ویروس کرونا در جهان و کشورمان و مشکلات عدیده ای که پیش آمده است اشاره کرد و گفت:سازمان تامین اجتماعی با اقدامات به موقع خود سطح مراجعه یکصد میلیونی مراجعان را به سی میلیون کاهش داده است و حذف دفترچه های کاغذی درمان ،و تمدید و تعویض ان حذف شده است و این امر کمک زیادی به صرفه جویی  در وقت و هزینه مردم شده است.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تا قبل از شیوع ویروس کرونا این سازمان به 14 هزار نفر مقرری بیکاری پرداخت می کرد ولی در حال حاضر به یازده هزار نفر بیمه بیکاری پرداخت می کند تصریح کرد:برغم مشکلات ناشی از کرونا و وضعیت نامناسب بنگاههای اقتصادی با تلاش مردم و کارفرمایان و مسئولان دولتی اشتغال بکار بهبود یافته و درصد دریافت کنندگان بیمه بیکاری بطور محسوسی کاهش یافته است.

قورچیان با اشاره به اینکه در استان البرز نزدیک به 180 هزار نفر مستمری بگیر تامین اجتماعی داریم خاطرنشان کرد: یک میلیون و ششصدهزار نفر از خدمات سازمان تامین اجتماعی در استان البرز بهرمند هستند.

وی با اشاره به گسترش جامعه اماری بازنشستگان در استان آنرا نشانه افزایش امید به زندگی وافزایش خدمات بهداشتی به مردم دانست و گفت :مشکلاتی از قبیل فرار بیمه ای کارفرمایان و کوتاهی در پرداخت حق بیمه افراد مشکلاتی برای سازمان تامین اجتماعی ایجاد می کند که ما سعی می کنیم با فرهنگ سازی و نظارت بیشتر این مشکلات را کم کرده و سطح خدماتمان را افزایش دهیم.

قورچیان با بیان اینکه در سال گذشته و امسال سازمان تامین اجتماعی در استان البرز توانست با تکیه برمنابع مالی خود و وصول مطالبات خود از دولت متناسب سازی حقوق را انجام دهد گفت:در سال 98 میانگین پرداخت ما شش هزار میلیارد تومان بود که این مبلغ در سال 99 به 9000 هزار میلیارد تومان رسیدو در سال جاری به 17 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است واین یعنی بیش از دونیم برابر افزایش حقوق مستمری بگیران.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی استان البرز با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی یک سازمان مستقل است گفت:سازمان تامین اجتماعی سال قبل سی هزارمیلیارد تومان و امسال هم 89 هزار میلیارد تومان از مطالبات را دریافت کرد.

وی در خصوص برخی اعتراضات و خواسته های به حق مستمری بگیران تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت :در بخش متناسب سازی حقوق بسیار خوب عمل شده است و رضایت 95 درصدی مردم تامین شده است اما انچه مغفول مانده روندافزایشی قیمتها و کاهش ارزش پولی و افزایش تورم در جامعه است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.