اخبار

 آخرین اخبار 

مقصد نهایی بسیاری از کیسه‌های پلاستیکی اقیانوس است

مقصد نهایی بسیاری از کیسه‌های پلاستیکی اقیانوس است
1400/4/23

به گزارش جام جم البرز، محمد مسیبی با اشاره به نامگذاری ۲۱ تیرماه با عنوان روز جهانی بدون پلاستیک اظهار کرد: طبق محاسبات اخیر کارشناسان، سالانه حدود یک تریلیون تن کیسه پلاستیکی وارد چرخه ضایعات می‌شود و این رقم بالای تولید مواد پلاستیکی از جنبه‌های مختلف برای زمین مشکل‌ساز است.

وی ادامه داد: هرچند بخش اعظم این زباله‌ها به ظاهر دفن می‌شوند اما مقصد نهایی بسیاری از این کیسه‌های زباله‌ اقیانوس‌ها هستند و گاهی حتی این زباله‌ها تا ۱۰۰۰ سال بعد نیز تجزیه نمی‌شوند و در محیط زیست باقی می‌مانند.

مسیبی افزود: ارتقای سطح آگاهی مردم در زمینه زیان‌های بهداشتی و محیط زیستی استفاده از کیسه‌های پلاستیکی باید از جمله اهداف مهم و برنامه‌های اساسی باشد و در این راستا به همکاری جدی همه ارگان‌ها بویژه صدا و سیما، آموزش و پرورش و دستگاه‌های ذیربط نیاز است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند خسارت ناشی از پلاستیک بر طبیعت و زندگی جانداران را با اهمیت خواند و گفت: انسان‌ها نباید از صدمات بهداشتی ناشی از تولید زباله غافل شوند.

مسیبی در پایان ضمن تشکر از شهروندانی که در امر کاهش تولید پسماند و جداسازی پسماندهای خشک و تر از مبداء همکاری خوبی با سازمان مدیریت پسماند داشته اند،گفت: از همه شهروندان کرجی درخواست می شود نسبت به حذف و یا کاهش استفاده از پلاستیک در چرخه زندگی اقدام و با این کار سهم خود را در حفظ محیط زیست ایفا کنند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر