اخبار

 آخرین اخبار 

مطالبه صنعتگران رفع قوانين دست و پاگير است

مطالبه صنعتگران رفع قوانين دست و پاگير است
1400/5/3

مدير عامل منطقه ويژه اقتصادي و فرودگاه بين المللي پيام با اشاره به نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري به عنوان توليد، مانع زدايي ها و پشتيباني ها عنوان كرد: يكي از موانع جدي بر سر راه توليدكنندگان، قوانین دست و‌ پاگیر و‌بور‌کراسی هاي اداري پيچيده است كه توسعه فعاليت ها در توليد نيازمند اصلاح اين قوانين مي باشد.

به گزارش جام جم البرز، دكتر نادر ثناگو مطلق افزود: با توجه به حضور شركت هاي توليدي و صنعتي فعال در اين منطقه و از سوي ديگر تحقق هر چه بهتر شعار سال، به صورت مرتب نشست هايي با صاحبان اين صنايع با هدف بررسي مشكلات و موانع احتمالي پيش پاي آنها  در حال برگزاري است.

وي اضافه كرد: یکی از مشکلات اساسی این صنایع قوانین پیچیده که سد راهی براي  تولید و‌ توسعه اشتغال آنها شده مي باشد، كه منطقه در تلاش است تا بتواند بخشي از اين قوانين را بر اساس قانون و اختيارات خود اصلاح و يا تسهيل سازد.

ثناگو مطلق ادامه داد: با اين وجود بخش زيادي از اصلاح اين روند نياز هماهنگي و همكاري ساير دستگاه ها و سازمان ها است كه آنها نيز بايستي پاي كار آمده تا با يك همت جمعي بتوانيم در راستاي فرمايشات مقام معظم رهبري براي حمايت از توليد و توسعه اشتغال در منطقه و به دنبال آن كشور گام هاي اساسي برداريم.

وي خاطر نشان كرد:  توسعه زير ساخت ها، تسهيل سازي روند حضور سرمايه گذاران در منطقه، اعمال برخي معافيت ، مشوق ها و هماهنگي با ساير دستگاه ها با هدف انتقال مشكلات توليدكنندگان به اين دستگاه ها و كمك به رفع آنها از جمله اقداماتي است كه امروز به صورت جدي در منطقه ويژه اقتصادي و فرودگاه بين المللي پيام در حال انجام است.

مدير عامل منطقه ويژه اقتصادي و فرودگاه بين المللي پيام تصريح كرد: همچنين با توجه به شيوع ويروس كرونا، در قالب سامانه پالت بسياري از خدمات با هدف جلوگيري از رفت و آمدهاي غير ضروري سرمايه گذاران و از سوي ديگرتسريع در روند خدمات رساني به آنها به صورت غير حضوري در منطقه در حال اجرايي  شدن است.

ثناگو مطلق گفت:

 

عزم منطقه بر اين است كه با تمام توان مشكلات بر سر راه توليد كنندگان برداشته شود اما در اين راه نيازمند به همكاري ساير دستگاه ها نيز هستيم و از ظرفيت اين نهادها براي رفع مشكلات بخش صنعت كه در نهايت توسعه اشتغال و خودكفايي هر چه بيشتر كشور را در بسياري از توليدات به همراه خواهد داشت به بهترين شكل ممكن استفاده خواهيم كرد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.