اخبار

 آخرین اخبار 

مصطفی نظری،مدیریت املاک نظری

اتحادیه املاک، شرایط جواز کسب را سخت تر کند

اتحادیه املاک، شرایط جواز کسب را سخت تر کند
1400/5/10

متاسفانه در هر منطقه تعداد دفاتر مشاور املاک زیاد است و اکثر آنها اجاره نشین هستند.چون باید در بهترین مناطق شهر فعالیت کنند مجبور به پرداخت اجاره هنگفت می شوند و هزینه ها آب وبرق نیز هم اضافه میشود.

املاک از جمله مشاغلی است که هر سه ماه باید مالیات تسویه شود.ودر هر قولنامه ای که ثبت می شود در همان لحظه مالیات پرداخت میشود.باید این هزینه ها تامین شود.و خواسته یا ناخواسته این فشار بر روی مردم است.با این هزینه ها دفاتر املاک ،ملک ها را ارزان می خرند و گران می فروشند.

ما چندین بار با اتحادیه صحبت کردیم. که کمی شرایط کسب جواز را سخت تر کنند.تا هرکسی به راحتی نتواند وارد این شغل شود.مثلا برای افتتاح، متراژ مغازه ها بیشتر باشد.و یا یک سری مدارک بیشتر برای صدور جواز در نظر بگیرند تا انجام آن سخت تر شود.

بیشترین تورم را املاک هایی به وجود آورده اند که اجاره نشین هستند. مشاور املاکی که مالک است و سالهای زیادی در این حرفه است، به دنبال سود بالا نیست و هرگز اعتبار خود را به خطر نمی اندازد.

دفتر املاک شغل بسیارخوبی است و درآمد خوبی دارد ولی افرادی که وارد این حوزه می شوند باید صبور و مشتری مدار باشند، داشتن روابط عمومی بالا جهت جذب مشتری مهم است. به طور کلی تمام جوانب این شغل برپایه اعتماد است. اگر اطمینان بین ما و مشتری وجود داشته باشد سود بیشتری به دست خواهد آمد.گاهی باید سختی کشیدو صبوری کرد تا به درآمد خوب رسید.

نقش رسانه در اطلاع رسانی به مردم بسیار مهم است ولی در این نقش روزنامه ها کمرنگ شده است.وجود سامانه هاو نرم افزار های موبایل باعث فعالیت بیشترما شده است.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر