اخبار

 آخرین اخبار 

بهره برداری از مدرسه استعدادهای درخشان در فردیس

بهره برداری از مدرسه استعدادهای درخشان در فردیس
1400/6/21

مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج و شهرستان فردیس گفت: طرح هنرستان فنی شاهد شهید پناهی در کریم آباد مشکین دشت با ۶ کلاس درس ، تکمیل وآماده بهره برداری است.

ولی اله احمدی افزود: پروژه دوم شامل مدرسه شهید باهنر۲ با ۱۰ کلاس درس واقع درشهرک وحدت است که به آموزش دانش آموزان متوسطه اول پسر استعداد های درخشان (تیز هوشان) اختصاص پیدا کرده است که هر ۲ مدرسه (فنی شاهد و استعدادهای درخشان) برای اولین بار در سطح شهرستان دایر می شوند.

او از آمادگی اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج وشهرستان فردیس برای بازگشایی مدارس از اول مهر خبر داد و اظهار داشت: تمام مدارس دولتی و غیر دولتی آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج و فردیس با آمادگی کامل و در صورت تصمیم ستاد کرونای کشور و وزارت آموزش و پرورش از اول مهر ، آماده باز گشایی کامل خواهند بوداحمدی درقالب گزارشی از اجرای طرح مهر ۱۴۰۰ گفت : نحوه بازگشایی و ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش همه ساله در قالب یک دستورالعمل کامل و جامع تحت عنوان طرح مهر از اول بهمن و با ابلاغ از سوی وزارت متبوع به ادارت کل و مناطق ابلاغ واجرا می شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج و شهرستان فردیس افزود: بعد از ابلاغ دستور العمل طرح مهر از استان، کمیته های هشت گانه در مناطق تشکیل و فعالیت خود نسبت به شرح وظایف ابلاغی را آغاز می کنند.

احمدی گفت: کمیته مرکزی مستقر در معاونت متوسطه ، کمیته ثبت نام ونظارت ،تعمیر وتجهیز، ساماندهی نیروی انسانی،بهداشت و اطلاع رسانی از جمله کمیته های هستند که برای آماده سازی مدارس جهت بازگشایی و زیر نظر مدیر ناحیه و در قالب طرح مهر فعالیت می کنند.

او اضافه کرد: با توجه به تراکم جمعیت در شهرستان فردیس یکی از مشکلات عمده این مدیریت کمبود فضا آموزشی وتامین نیروی انسانی است که برای حل مشکل فضای آموزشی ، همکاری خوبی با سازمان نوسازی وتجهیز مدارس استان البرز و جامعه خیرین مدرسه ساز شهرستان فردیس که در یک سال اخیر با پیگیری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تشکیل شده است را داشتیم.

احمدی افزود: ۱۰ طرح مدرسه سازی در سطح شهرستان در حال ساخت است؛ طرح خیری بعثت ( ۲ ) با ۱۲ کلاس درس واقع در شهرک بعثت هم تا پایان آبان ۱۴۰۰ تکمیل و تجهیز و تحویل آموزش و پرورش شهرستان خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج و شهرستان فردیس ادامه داد: هفت طرح آموزشی از ۱۰ طرح باقی مانده شامل سه طرح خیری امیر سلیمانی با ۲۴ کلاس درس واقع در فلکه پنجم فردیس، آیت اله سعید با ۱۲ کلاس درس در سرحد آباد و مجید قاسمی با ۱۶ کلاس درس درشهرک ۱۱۰ تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل وتحویل آموزش وپرورش شهرستان فردیس خواهد شد.

وی گفت: همچنین چهار طرح دیگر شامل امیرسلیمانی(۲)، زرین فر، رضوان و پورکاشانی در مجموع به تعداد ۵۰ کلاس درس تا پایان شهریور ۱۴۰۱ تکمیل و قابل بهره برداری می شود.

مدیر اجرای پروژه مهر ناحیه ۲ کرج و فردیس در بحث ساماندهی نیروی انسانی افزود: تعداد ۴۶ هزار و ۵۰۰ دانش اموز ابتدایی در یک هزار و ۳۲۳ کلاس درس، ۲۱ هزار دانش آموز دوره متوسطه اول راهنمایی در۶۱۳ کلاس ، ۱۱ هزار دانش آموز دوره متوسطه دوم در۳۴۲ کلاس درس و پنج هزار دانش آموز دوره فنی و کاردانش در ۲۴۵ کلاس درس ساماندهی وثبت نام شده اند.

او گفت: ۸۳ هزار و ۵۰۰ دانش اموز در مدارس دولتی و ۲۰ هزار دانش اموز در مدارس غیر دولتی در مجموع ۱۰۳ هزار و ۵۰۰ دانش آموز ثبت نام شده در شهرستان در قالب دوهزار و ۵۲۲ کلاس درس ثبت نام و ساماندهی شده اند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج و شهرستان فردیس افزود: در حوزه بهداشت و سلامت هم از طریق کمیته بهداشت طرح مهر از سطح مدارس بازدید میدانی صورت گرفته و مشکلات احتمال شناسایی و برابر دستورالعمل های بهداشتی ستاد کرونا اقدامات عملی جهت رفع آن ها صورت گرفته است و مدارس به لحاظ بهداشتی آماده میزبانی از دانش آموزان از اول مهر برابر نظر ستاد کرونا می باشد.

احمدی افزود: تاکنون بیش از چهار هزار نفر از فرهنگیان این اداره دز اول و دوم تزریق واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر