اخبار

 آخرین اخبار 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک:

اولویت سازمان ثبت اسناد و املاک اجرای طرح کادستر است

اولویت سازمان ثبت اسناد و املاک اجرای طرح کادستر است
1400/6/21

به گزارش جام جم البرزذبیح الله خدائیان  در مراسم افتتاح ساختمان اداره کل ثبت اسناد استان البرز گفت: در سازمان ثبت اسناد و املاک بر اساس طرح تحولی که برای قوه قضائیه به سازمان‌های تابعه تهیه شده، یکی از اولویت‌های کار ما اجرای طرح کاداستر در کشور است.

وی با بیان اینکه طرح کاداستر یک طرح مهم ملی است که زمینه مدیریت زمین را در کشور فراهم می‌کند، تصریح کرد: با اجرای این طرح از بسیاری از مفاسد و تجاوز به اراضی ملی و دولتی جلوگیری به عمل می‌آید.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: بسیاری از مشکلاتی که زمینه اختلاف ملکی و محلی را در کشور فراهم می‌کند با اجرای این طرح از بین می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: کل مساحت کشور ۱۶۲ میلیون هکتار است که حدود ۱۵۰ میلیون هکتار آن را اراضی ملی و منابع طبیعی اعم از کوه‌ها، دریاها، مراتع تشکیل می‌دهد.

خدائیان با بیان اینکه بر اساس طرح تحول اولویت اصلی در طرح کاداستر اراضی ملی و منابع طبیعی هستند، گفت: این اراضی هستند که مورد طمع افراد سودجو قرار می‌گیرند و ما ملاحظه می‌کنیم در اقصی نقاط کشور افرادی به این اراضی تجاوز می‌کنند و بعد تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

وی ابا بیان اینکه بسیاری از ساختمان‌ها و ویلاهای غیرمجاز در این اراضی احداث شدند، ادامه داد: در هر حال تمام اراضی سرمایه‌های ملی هستند و بر این اساس باید از بروز چنین جرایم و تخلفاتی پیشگیری کنیم.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر