اخبار

 آخرین اخبار 

اجرای پانزدهمین مرحله رزمایش کمک‌ مؤمنانه در البرز

اجرای پانزدهمین مرحله رزمایش کمک‌ مؤمنانه در البرز
1400/6/23

به گزارش جام جم البرز، رئیس بسیج سازندگی البرز گفت: مرحله پانزدهم مواسات و همدلی و کمک‌های مؤمنانه با محوریت طرح شهید حاج قاسم سلیمانی از امروز ۲۳ شهریور آغاز و تا پایان هفته دفاع مقدس ادامه خواهد داشت.

مهران طیران با بیان اینکه در این رزمایش نزدیک ۴۰ هزار بسته معیشتی بین افراد کم برخوردار توزیع می‌شود، افزود: لوازم‌التحریر ۱۰ هزار بسته، پوشاک یک هزار و ۸۰۰ دست و ۷۵ هزار پرس غذای گرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بین نیازمندان و جامعه هدف توزیع می‌شود.

رئیس بسیج سازندگی استان البرز با بیان اینکه این مرحله محوریت با طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است، اضافه کرد: در کنار اقداماتی که در این طرح در حوزه مراقبت، واکسیناسیون و نظارت که در حال انجام است، توسط تیم‌های سیار امدادرسان با استفاده از ظرفیت یگان موتوری سپاه و بسیج و آحاد مردمی شکل گرفته و به صورت قرارگاه‌های محلی با محوریت مسجد انجام می‌شود.

۲۰ زندانی جرایم غیرعمد آزاد می‌شوند

رئیس بسیج سازندگی استان البرز گفت: در بحث آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد با برنامه‌ریزی توسط سازمان زندان‌ها و خیرین انجام شده ۲۰ نفر از زندانیان آزاد و به کانون خانواده برگردند.

طیران با بیان اینکه در حوزه اشتغال نیز، ۳ کارگاه در هفته ۴ مقدس به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: بر این اساس با افتتاح ۲ کارگاه تولیدی پوشاک و یک کارگاه صنایع دستی، زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر به صورت پایدار فراهم خواهد شد.

احداث ۳ مسکن محرومان در البرز

طیران اضافه کرد: در حوزه مسکن محرومین توسط جهادگران بسیج سازندگی سپاه استان البرز سه مسکن احداث کامل و ۲۵ مسکن مرمت و در حال مرمت است که این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

رئیس بسیج سازندگی استان البرز افزود: در این دوره علاوه بر ظرفیت‌های سپاه و بسیج، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) پای کار آمدند و بخش عمده‌ای از کمک‌ها توسط ستاد انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین مراکز نیکوکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) هم در این مرحله نقش پررنگی دارند و سایر نهادها مانند اوقاف، کانون مسجد و آستان قدس رضوی برنامه‌هایی در خصوص رزمایش کمک‌های مؤمنانه به انجام می‌رسانند.

طیران گفت: تلاش ما این است که این برنامه‌ها تا پایان سال در فاصله‌های زمانی و موقعیت‌های مشخص انجام شود و بتوانیم در خدمت مردم شهیدپرور استان باشیم.

وی افزود: تمام شعب بسیج سازندگی، پایگاه‌های مقاومت، حوزه‌های مقاومت و نواحی مقاومت این آمادگی را دارند که کمک‌های مردم را جمع‌آوری و در کوتاه‌ترین زمان به دست نیازمندان برسانند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر