اخبار

 آخرین اخبار 

مدارس با آمادگی کامل به استقبال مهر می‌روند

مدارس با آمادگی کامل به استقبال مهر می‌روند
1400/6/24

به گزارش جام جم البرز؛ علیرضا کاظمی در آیین بهره برداری از دبیرستان شهید باب الله مؤمنی کرج و اعزام کاروان توزیع اقلام و تجهیزات آموزشی و ورزشی به مناطق مختلف البرز، گفت: با هماهنگی وزارت بهداشت مقدمات کار برای تزریق واکسن به دانش آموزان، رانندگان سرویس دانش آموزی و اولیای دانش آموزان فراهم شده است.

وی افزود: آمادگی لازم برای شروع آموزش مجازی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در بستر شبکه آموزشی شاد و تلویزیونی وجود دارد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: دولت سیزدهم به حوزه تعلیم و تربیت نگاه ویژه ای دارد تا معلمان و دانش آموزان از بستر مناسب آموزشی، تربیتی و حمایتی برخوردار شوند.

کاظمی به نقش اقتصادی، اجتماعی و صنعتی البرز اشاره کرد و گفت: این استان در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و رشادت‌ها در کشور الگو است و شهید محمد حسین فهمیده الگوی ماندگار در تاریخ تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

وی افزود: افتتاح ۲۵ پروژه آموزشی بزرگ و درمانگاه بی نظیر فرهنگیان کرج نشانگر این است که مجموعه مسئولان استان همت مضاعف دارند تا جایگاه البرز در حوزه تعلیم و تربیت را ارتقا دهند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به وضعیت سرانه ساخت و ساز البرز باید تلاش‌ها برای تامین فضای آموزشی در این استان مضاعف شود.

وی افزود: باید در استان‌هایی که با متوسط کشور فاصله دارند به میزان این فاصله سرمایه گذاری انجام شود تا بخشی از عقب افتادگی‌ها آنها جبران گردد.

کاظمی افزود: ۳۵ طرح ملی حیات طیبه در مدت زمان بسیار کوتاه افتتاح شده است و تلاش برای اتمام پروژه‌های بزرگ حیات طیبه که هر کدام بیش از هشت هزار متر مربع زیربنا دارند، همچنان ادامه دارد.

وی از اجرای پروژه های حیات طیبه به عنوان یکی از مهمترین افتخارات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نام برد و گفت: با هزینه‌هایی که هر کدام از این پروژه‌ها در بر دارد می‌توان ده‌ها مدرسه ساخت و ده‌ها اقدام بزرگ در سطح کشورانجام داد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به اثرات مجتمع‌های آموزشی حیات طیبه درکیفیت بخشی به مسائل آموزش و پرورش پرداخت و افزود: هدف غایی و نهایی این زیر ساخت‌ها این است که زمینه‌های تربیتی و برون داده‌های تراز نظام جمهوری اسلامی ایران را در این مجموعه‌ها طراحی کنیم.

وی گفت: بستر حضور دانش آموزان در فضای واقعی مدارس را آماده می کنیم زیرا این حضور کاهش آسیب های اجتماعی و عادی شدن فضای عمومی جامعه را به همراه دارد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر