اخبار

 آخرین اخبار 

مهدی جعفری، مدیر املاک نسیم در گفتگو با جام جم البرز:

رمز موفقیت در هر شغلی صداقت است

 رمز موفقیت در هر شغلی صداقت است
1400/6/25

با توجه به شرایط فعلی اقتصادی، قدرت خرید مسکن کاهش یافته و میزان اجاره‌بهای آن دچار افزایش چشمگیری شده است. همین امر موجب رکود بازار مسکن در کشور شده است. نقش دولت در این راستا و در جهت حمایت از تولیدکنندگان حائز اهمیت است. بانکها نیز با ارائه تسهیلات سهل الوصول به تولیدکننده می توانند موانع موجود را کاهش دهد.

خبرنگار جام جم البرز در این زمینه با مهدی جعفری، مدیریت متعهد و توانمند املاک نسیم گفتگویی انجام داده است که ماحصل آن را در ذیل می خوانید:

در خصوص سوابق شغلی خود در حوزه املاک توضیح دهید.

از سال ۷۷ به طور رسمی کار در حوزه املاک را شروع کردم. در حال حاضر ۳ نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند.

در حال حاضر چه مشکلاتی در صنف شما وجود دارد و پیشنهاد شما برای رفع آنها چیست؟

مهمترین مشکل صنف ما این است  که قدرت خرید بسیار پایین آمده، میزان اجاره‌بها بسیار افزایش یافته و چون قدرت خرید مردم کاهش یافته بازار دچار رکود شده است. اگر توانایی خرید مردم بالا برود میزان کارکرد ما نیز بیشتر می‌شود و کمیسیون کمتری دریافت می کنیم. البته مالکان باید با مستاجران با عطوفت رفتار کنند. ما نیز یاد بگیریم که با صداقت کار کنیم تا بتوانیم موفق باشیم.

درخواست شما از دولت و بانکها در حوزه املاک و تولید مسکن چیست؟

 باید حمایت بیشتری از صنف ما صورت گیرد.فعالیت دولت نسبت به مسکن مهر ادامه پیدا کند، بانک‌ها پرداخت وام‌ را تسهیل نموده و موانع موجود را کاهش دهند .

چه توصیه ای به جوانان علاقه مند به حرفه املاک دارید؟

هم اکنون تعداد املاک در یک منطقه بسیار افزایش یافته است. توصیه من به جوانان این است که نسبت به این حوزه آگاهی کسب کنند .بیشتر پرونده ها در دادگاه به دلیل قراردادهای اشتباه می باشد. انجام هر قراردادی باید با دقت لازم انجام شود.

رسانه ها در معرفی صنف شما چه نقشی دارند؟

نقش رسانه در حوزه شغلی ما بسیار مهم است. متاسفانه املاک در جامعه وجهه خوبی ندارد .رسانه می تواند با ارائه تصویر واقعی از صنف املاک دیدگاه مردم را نسبت به ما تغییر داده و در این خصوص فرهنگ‌سازی انجام دهد.

 

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر