اخبار

 آخرین اخبار 

گامی شایسته در خودکفایی تولید واکسن

گامی شایسته در خودکفایی تولید واکسن
1400/6/28

به گزارش جام جم البرز، دکتر محمدحسین فلاح با بیان اینکه سومین مرحله مطالعاتی روی ۴۰ هزار داوطلب اجرا می شود گفت: به ۵٠ درصد داوطلبان واکسن رازی و به ۵٠ درصد داوطلبان واکسن سینوفارم تزریق می‌شود و در واقع همه داوطلبان واکسن دریافت می‌کنند.
معاون تحقیقات وفناوری موسسه تحقیقات وفناوری واکسن وسرم سازی رازی افزود: با تزریق واکسن به یک سوم جمعیت هدف، مدارک برای بررسی وصدور مجوز اضطراری به سازمان غذا ودارو ارسال خواهدشد.
دکتر محمدحسین فلاح با اشاره به ثبت نام بیش از هشت هزار داوطلب اضافه کرد: داوطلبان می‌توانند برای ثبت نام به آدرس www.covid.rvsri.ac.ir مراجعه کنند.
او گفت: ٢ سایت ایران‌مال در تهران و سرم‌سازی رازی در البرز برای تزریق واکسن رازی کووپارس به داوطلبان شرکت کننده برای کارآزمایی بالینی مرحله سوم آماده شده است وداوطلبان میتوانند قبل ازثبت نام با مراجعه حضوری تزریق واکسن را انجام دهند.
معاون تحقیقات وفناوری موسسه تحقیقات وفناوری واکسن وسرم سازی رازی به یک قرن فعالیت این موسسه اشاره کرد و افزود: موسسه تحقیقات واکسن وسرم سازی رازی قطب تولید فرآورده های بیولوژیک درغرب آسیا است و از نظر تکنولوژی همپای کشورهای فرانسه ،هلند ،آلمان وآمریکا می باشد.
دکتر فلاح بابیان اینکه این موسسه تولید ۷ واکسن از ۹ واکسن برنامه کشوری واکسیناسیون را برعهده دارد افزود ً موسسه رازی به جز تولید واکسن وسرم انسانی تولیدکننده واکسنهای دامی وطیور نیز هست وتوانسته ۵۰ درصد فرآورده هایش را به کشورهای همسایه وحتی اروپایی صادر کند .
دکتر فلاح به تولید ۹۰ فرآورده در این موسسه اشاره کرد وگفت: از اسفند۹۸ در راستای نیاز کشور ماموریت ساخت واکسن کرونا به دانشمندان این موسسه محول شد.
او ادامه داد: واکسن رازی کووپارس اولین واکسن تزریقی- استنشاقی جهان است که در موسسه سرم‌سازی رازی تولید و با ورود به مرحله سوم امیدها برای تزریق این واکسن در ایران و بررسی اثربخشی واکسن‌های استنشاقی با هدف پیشگیری از ناقل بودن افراد بیشتر می‌شود.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر