اخبار

 آخرین اخبار 

سردار محمدیان:

معضل ترافیک نیازمند عزم جدی و انسجام قوی بین متولیان در البرز است

 معضل ترافیک نیازمند عزم جدی و انسجام قوی بین متولیان در البرز است
1400/6/29

به گزارش جام جم البرز؛ سردارعباسعلی محمدیان در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر کرج که در صحن شورای شهر برگزار شد، اظهار داشت: 2162 دستگاه سیستم های هوشمند کنترل ترافیک و تجهیزات الکترونیک درنقاط مختلف این استان فعال است . از این تعداد 153 دستگاه پلاک خوان و 109 دستگاه نظارتی است. وی با اشاره به آمار تماس‌های اعلام شده به مرکز فوریت‌های پلیس 110 البرز، گفت: ‌میانگین تماس‌های روزانه 7800 ،‌میانگین ماموریت های روزانه سه هزارو 400 فقره،‌ میانگین تماس‌های 110 مرتبط با پلیس راهور روزانه 540 فقره است.

محمدیان خاطرنشان کرد: ماهانه 16 هزارو 200 فقره و سالانه 194 هزارو 400 تماس داریم که شامل تصادفات، ‌سدمعبر، ‌ترافیک،‌ ارائه خدمات و غیره است.

وی با بیان اینکه پلیس راهور البرز نیازمندی‌های ماموریتی دارد ،‌گفت: بکارگیری و بهربرداری کامل از ظرفیت تجهیزات هوشمند ترافیک و فعالسازی هر چه سریعتر دوربین های پلاک خوان در کرج و سایر شهرستان های استان، ‌نصب حداقل 50 دوربین ثبت تخلف سرعت به خصوص در معابر دارای سوابق تصادفات ناشی از سرعت توسط شهرداری‌ها ،تامین ساختمان مناسب برای استقرارعوامل پلیس راهور در مناطق یک ،‌ پنج و هفت کرج و تخصیص خودروهای مکانیزه ثبت تخلفات به پلیس راهور از اقدامات مدیریت شهری با ماموریت های پلیس است.

این مسوول با اشاره به آمار نقاط پرحادثه البرز،‌اظهارداشت: 78 نقطه پر حادثه در استان وجود دارد که 54 نقطه مربوط به کرج ،‌6 نقطه در فردیس، 6 نقطه در ساوجبلاغ،‌9 نقطه در نظرآباد و سه نقطه در شهرستان اشتهارد واقع شده است .

وی در خصوص تصادفات منجر به فوت و مصدومیت در البرز گفت: طی 6 ماه نخست امسال تصادفات رانندگی در البرز 30 فوتی و 255 نفر مصدوم بر جای گذاشت که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است .

محمدیان تاکید کرد: سال گذشته با توجه به محدودیت های کرونایی که صورت گرفت آمار فوتی ها و مصدومان ناشی از تصادفات نسبت به مدت مشابه امسال کاهش داشت در حالی که این آمار امسال افزایش یافته است. وی دربخش دیگری از سخنانش گفت: 62 نقطه حاشیه نشین در البرز وجود دارد و جمعیت تقریبی استان در سال 1400 نیز حدود سه میلیون 181 هزار 912 نفربرآورد شده است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر