اخبار

 آخرین اخبار 

طالقان شهرستانی زیبا با تاریخی کهن

طالقان شهرستانی زیبا با تاریخی کهن
1400/6/30

به گزارش جام جم البرز؛ مهدی آهنگری گفت: هفدهم آذرماه مقارن با سالروز ثبت کاروانسرای تاریخی ینگی امام در فهرست آثار ملی به عنوان روز فرهنگی هشتگرد و هشت مهر روز ثبت ملی محوطه تاریخی ازبکی ، به‌عنوان روز فرهنگی نظرآباد حاصل کار کارشناسی دستگاه‌های متولی امر فرهنگ و شهرداری و شورای اسلامی شهر هشتگرد و نظرآباد با حمایت و پشتیبانی امام جمعه های این دو شهر است.

آهنگری ادامه داد: در همسایگی طالقان و هشتگرد ، شهرستان طالقان با داشتن ظرفیت‌های بسیار تاریخی و فرهنگی واقع شده که متأسفانه به دلیل غفلت نهادهای فرهنگی و عدم تعامل و هماهنگی بین آنها کماکان فاقد چنین روزی است؛ رخداد فرخنده‌ای که می‌تواند به معرفی شهرستان طالقان و هویت‌بخشی آن کمک کند.

او افزود : کرونا هم بهانه ای برای عدم فعالیت های فرهنگی شده است و به نظر می‌رسد بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی همانند این رخداد در طالقان محلی از اعراب ندارد و شهروندان و علاقه‌مندان به حوزه فرهنگ و موضوعات مختلف اجتماعی در این خصوص گلایه دارند.

عضو پژوهشکده مطالعات و تحقیقات طالقان شناسی گفت: طالقان دارای آثار تاریخی و شخصیت‌های برجسته‌ای چون آیت آلله شیخ مرتضی دیزانی ، عبدالمجید طالقانی، آیت‌الله سید محمود طالقانی، جلال آل احمد و سرلشکر شهید ولی الله فلاحی و... است.

آهنگری گفت: در مجموع ۱۱۲ جاذبه تاریخی، فرهنگی و طبیعی در شهرستان طالقان شناسایی شده که ۶۷ اثر آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر