اخبار

 آخرین اخبار 

شهید "بهروز سامانی‌پور"؛ از منتخب والیبال تا شهادت در نفت‌شهر

شهید "بهروز سامانی‌پور"؛ از منتخب والیبال تا شهادت در نفت‌شهر
1400/7/10

جام جم البرز: شهید "بهروز سامانی‌پور" سال 1346 در روستای هیو از توابع ساوجبلاغ به دنیا آمد. او تحصیلات ابتدائی خود را در مدارس همین روستا به پایان رسانید. چون فرزند اول خانواده بود برای کمک و یاری به اقتصاد خانواده ترک تحصیل کرد و در سال 59 وارد کارخانه نساجی فخر ایران شد. وی به مدت 6 سال تمام در آن کارخانه مشغول به کار بود.

او به ورزش والیبال و فوتبال علاقه‌مند بود و تا آنجا که عضو تیم منتخب والیبال شهرستان ساوجبلاغ شد. سادگی، سبک زندگی‌اش بود.

وی در حفظ نظم و بهداشت کوشا بود. در بین دوستان او را به عنوان شخص امین و رازدار قبول داشتند و همیشه توصیه می‌کردند که حرف و راز مردم را نزد خود نگه‌دارید.

او سرانجام در مهر ماه سال 1365 به عنوان سرباز وظیفه به خدمت سربازی اعزام شد و دوره آموزشی نظامی را در پادگان 4 ارتش بیرجند گذراند. سپس به پادگان هوابرد و از آنجا به منطقه جنگی خوزستان اعزام شد.

شهید بهروز سامانی پور از آنجا به منطقه جنگی صالح آباد ایلام اعزام شد و در منطقه نفت شهر سومار در پست آرپی‌جی در یکی از پاتک‌های دشمن (قبل از عملیات نصر 4) به درجه رفیع شهادت رسید و در تاریخ هشتم مرداد ماه 1366 پیکرش تشییع شد و در مزار شهدای شهرک هیو دفن شد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر