اخبار

 آخرین اخبار 

به یاد شهید مهندس رضا کارگر برزی، اولین شهید مدافع حرم استان البرز

به یاد شهید مهندس رضا کارگر برزی، اولین شهید مدافع حرم استان البرز
1400/7/19

جام جم البرز: شهید رضا کارگربرزی در سال ۱۳۵۸ در خانواده‌ای مذهبی و سنتی در نظرآباد کرج متولد شد. رضا تحصیلات ابتدایی خود را در نظرآباد کرج گذراند و از همان ابتدا با درس و مدرسه انس خوبی داشت و درس خواندن برایش در صدر کارها بود.

شهبد رضا کارگربرزی در کنار تحصیل به ورزش نیز توجه داشت، به همین علت در رشته ورزش‌های رزمی شروع به‌کار کرد و در کنار تحصیل ورزش هم می‌کرد.

از دیگر کارهای این شهید عزیز، شرکت فعال در مسجد محل و ثبت ‌نام در پایگاه بسیج بود. کارهای حساب شده، او را به یک جوان نمونه در محله تبدیل کرده بود و برای تمام اهالی محل نمونه‌ای برای مثال زدن شده بود.

رضا دوران دانشجویی را در دانشگاه آزاد کرج گذراند و در رشته برق دانشگاه آزاد کرج لیسانس خود را گرفت. دانشگاه آزاد برای شهید رضا تنها نقطه عطفی برای تحصیل نبود، بلکه او در حین تحصیل در دانشگاه آزاد، نیمه گم شده زندگی خود را یافت و با خانم دانشجویی که در همان دانشگاه تحصیل می‌کرد ازدواج کرد.

شهید کارگربرزی به عبادت و مطالعه بیشتر از بقیه کار‌ها اهمیت می‌داد و همواره در این دو کار غرق می‌شد. به همین دلیل بود که در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه امام حسین(ع) در رشته روانشناسی فارغ‌التحصیل شد، در زمان تحصیل به صورت هم‌زمان نیز در رشته مترجمی زبان تحصیل می‌کرد.

روزها می گذشت تا این که جنگ در سویه آغاز شده بود. این جا بود که دیگر برای شهید رضا درنگ معنایی نداشت. او با داشتن فرزند و همسر و تعلقات دنیایی، دغدغه دفاع از حرم حضرت زینب (س) در مقابل حمله حرامیان داعشی، او را به سوریه برد. شهید رضا در سن نوجوانی به علت بیماری دچار فلج اندام‌های حرکتی می‌شود که مادر شهید با توسل به حضرت زینب (س) شفای شهید رضا را از حق‌تعالی می‌گیرد و ۱۹ سال بعد از این شفا می‌گذرد که شهید رضا چه خوب این عنایت را با شهادت در راه دفاع از حرم حضرت زینب (س) جبران می‌کند.

شهید رضا کارگربرزی در ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ در دفاع از حرم حضرت زینب (س) به شهادت رسید. از شهید رضا کارگر برزی دو فرزند به نا‌م‌های محمدمهدی و محمدحسین به یادگار مانده است که در آینده راه پدر شهید خود را ادامه می‌دهند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر