اخبار

 آخرین اخبار 

سازنده مسکن هم تولید کننده است و نیاز به حمایت دارد

تورج ترک زاده، مدیر مجموعه بامداد و فعال در حوزه ساختمان و مسکن

 تورج ترک زاده، مدیر مجموعه بامداد و فعال در حوزه ساختمان و مسکن
1400/7/20

مسائل تخصصی حوزه ما به دو بخش تقسیم می شوند. حوزه تجارت مسکن و دیگری ساخت و تولید آن. این دو بخش نیز زیر مجموعه های مختلف دارد. در بخش اول دفاتر املاک و دیجیتال مارکتینگ و بقیه موارد وجود دارد. در بخش دوم طراحی ،ساخت و اجرای بهینه ساختمان می باشد.

برای انتخاب شغل جوانان در ابتدا باید هدف خود را در نظر بگیرند. سپس با توجه به علاقه خود نسبت به آن پیش بروند. داشتن اراده مهم ترین عامل است بنابراین هدفشان نباید در حد رویا باشد و باید برای رسیدن به آن تلاش کنند.

متاسفانه نامگذاری سال هیچ وقت به مرحله اجرا نرسیده است ‌. سازنده مسکن نیز یک تولید کننده است و نیاز به حمایت دارد .نوسان قیمت ها در بازار موجب زیان به تولیدکننده می شود چون مدت زمان زیادی طول می‌کشد که به مرحله اجرا برسد بنابراین رشد تولد تورم بر خلاف تصور مردم به ضرر سازنده است.

یکی از مسائل مهمی که مسئولین به آن توجه ندارند فاصله اجرا با طراحی است در مرحله طراحی ما به دنبال نیروی متخصص و آموزش دیده در سطح شهر می گردیم که متاسفانه وجود ندارد و این موضوع باعث از دست رفتن منابع و سرمایه‌ها می‌شود.

قوانین و سلسله مراتب اداری در بخش دولتی در ارتباط با ساخت و ساز بسیار دست و پاگیر است. به طور کلی شیوه ساختمان سازی در کشور ما غلط است ولی زمین و فضاهایی که در این موضوع در نظر گرفته شده بسیار محدود است. ما نباید در سطح گسترده شویم بلکه باید در ارتفاع گسترده شویم هیچ کجای دنیا به این شکل نیست و امکانات مختلف درمانی و تفریحی و امکان دسترسی مردم به آنها وجود دارد.

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر