اخبار

 آخرین اخبار 

روانشناسی زرد معضل امروزه علم روانشناسی

پرستوساعی، روانشناس مرکز مشاوره راه مهر

 پرستوساعی، روانشناس مرکز مشاوره راه مهر
1400/7/20

در حال حاضر در حال ثبت یکNGO در حوزه توانمند سازی زنان هستم که زیر نظر اداره ورزش و جوانان استان البرز می باشد. از سالها پیش دغدغه ذهنی من آسیبهای حوزه زنان بوده و پیگیر این موضوع بودم. احساس کردم نیاز هست تغییری در این زمینه ایجاد شود. به پیشنهاد یکی از دوستانم گامهای اولیه برپایی این NGO را برداشتم و به یاری خدا به زودی مؤسسه سفیران آوای مهر زندگی به طور رسمی شروع به کار خواهد کرد که به صورت تخصصی در شهر کرج در حوزه زنان فعالیت خواهد داشت و این می تواند مخصوصاً برای خانمهایی که سرپرست خانوار هستند مؤثر باشد و موجب کارآفرینی تخصصی برای خانمها شود.

توصیه من به علاقمندان به رشته روانشناسی این است که مطالعه دقیق داشته باشند و دانش خود را به روز نگه دارند و حتماً دوره های کارآموزی را طی کنند. چون در کسب تجربه بسیار مفید و مؤثر است.

یکی از مشکلاتی که باعث شده مردم نسبت به مراجعه به روانشناسان جبهه بگیرند وجود روانشناسی زرد است که در صفحات مجازی رواج دارد. علم روانشناسی علمی پیچیده است و بدون تخصص و تجربه و بدون داشتن معلومات نمی توان در این حوزه کار کرد. روانشناسی انگیزش صرف نیست. ازطرفی فرآیند روانشناسی یک فرآیند دردناک است . مانند معالجه ی یک زخم که درد دارد. فرآیند روانشناسی نیازمند تداوم است . البته یکی از دلایل عدم رجوع مردم به روانشناسان هزینه هاست که متأسفانه بیمه هم این هزینه ها را پوشش نمی دهد.

رسانه ها با فرهنگ سازی در جامعه می توانند علم روانشناسی را بیشتر به مردم معرفی کنند و این دیدگاه که ( شخصی که به روانشناس مراجعه می کند دیوانه است ) را تغییر دهند.

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر