اخبار

 آخرین اخبار 

ورود کاسب‌ها به کار فرهنگی این عرصه را به تباهی کشیده است

ورود کاسب‌ها به کار فرهنگی این عرصه را به تباهی کشیده است
1400/7/20

به گزارش جام جم البرز، حجت الاسلام علیرضا سعیدی، رییس کمیسیون فرهنگی، هنری، ورزشی، اجتماعی و جوانان شورای شهر کرج، در جریان هفدهمین جلسه علنی شورای شهر کرج، با اشاره به ارائه لایحه ای از سوی شهرداری مبنی بر توسعه واحد تجاری موسوم به سینما ساویز در فلکه اول رجایی شهر، از وجود آسیب‌های متعدد فرهنگی در این نقطه از شهر خبر داد که بر اساس گزارش شورای فرهنگ عمومی، آن منطقه جزو نقاط قرمز فرهنگی به شمار می‌آید.

سعیدی، با اذعان بر اینکه طبق قانون هر طرحی باید دارای پیوست فرهنگی باشد، از مقاومت مدیران شهرداری و تعدادی از اعضای شورا برای ورود این لایحه به کمیسیون فرهنگی گلایه کرد.

عضو شورای شهر کرج، تصریح کرد: باید بدانیم در این طرح چه اتفاق فرهنگی با چه آورده ای، رخ خواهد داد. در پاسخ ما گفته اند قرار است سالن بولینگ احداث کنیم. اما سوال اینجاست: وجود سالن بولینگ چه مشکلی را از مشکلات فرهنگی این منطقه و شهر کم خواهد کرد؟

وی، اضافه کرد: ما نمی‌گوییم مسجد بسازید اما در کمترین حالت باید کاری انجام شود که به بالا رفتن سطح فرهنگی کمک کند. در شرایطی که آثار فاخر و ارزشمند فرهنگی و هنری ما از مکانی برای نمایش محروم هستند، ساخت سالن بولینگ چه آورده ای برای شهر خواهد داشت؟

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج، به برخی از آسیب‌های دیگر توسعه شهر بدون در نظر گرفتن پیوست فرهنگی اشاره کرد و یادآور شد: به تکرار رخ داده که یک طبقه ویلایی تبدیل به آپارتمان شده است. این یعنی یک خانوار را به چندین و یک خیابان را از ۱۰۰ به ۵۰۰ خانوار تبدیل کردیم. این در حالی است که امکانات فرهنگی و آموزشی در این خیابان هیچ تغییری نکرده است.

سعیدی، بیان کرد: نباید از اینکه برای تصویب یک طرح تجاری، ویژگی ها و آورده های فرهنگی آن را مورد سوال یا بررسی قرار دهیم، دلخوری ایجاد شود.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر