اخبار

 آخرین اخبار 

ریشه ظلم باید کنده شود، حتی اگر با ریختن خونمان باشد

ریشه ظلم باید کنده شود، حتی اگر با ریختن خونمان باشد
1400/8/1

وی تحصیلاتش را در کرج گذراند و برای امرار معاش و به دست گرفتن چرخی از چرخهای صنعت و تولید این مملکت در کارخانه قند کرج مشغول به کار شد. وی  پس از آن پا به عرصه كارگري گذاشت و عضوي از اعضاي قشر زحمتكش كارگر شد و از اولين روزهاي كاری خود بود كه متوجه شد، استعمار به طبقه كارگر حكم فرماست و شروع به مبارزه كرد تا شاید این قشر مظلوم تاریخ در سایه حاکمیت اسلام که گفته حق کارگر را تا عرقش خشک نشده بدهید، به حقوق خود برسند. تا شاید عدالت از دست رفته آن روزهای تیره به منصه ظهور برسد.

شهيد محسن اوجاني در به ثمر رساندن اهداف انقلاب اسلامي مخصوصاً تبليغات نقش مؤثري داشت. او در اولين ساعات انقلاب مسلح شد و براي تداوم انقلاب اسلامي شروع به پاسداري نمود. در اوايل درگيري كردستان به سنندج اعزام شد و بعد از يك سال و اندي كه سپاه در كرج مستقر شد و به عنوان ذخيره سپاه به وظيفه ديني و ميهن خويش پرداخت.

وی در محيط خانواده، جواني استوار و فعال و نسبت به خانواده، دلسوز و مهربان بود و اغلب بعد از ساعات كار خود بقيه اوقات فراغت خود را صرف كمك رساندن و رفع مشكلات خانواده شهدا مي‌كرد و از كمك به ديگران به هيچ عنوان، دريغ نمي‌كرد و او هميشه دوست داشت كه مراسم شب سوم و هفتم شهدا را هر چه باشكوهتر برگزار كند.

شهيد اوجاني در سال 58 ازدواج نمود و بعد از دو سال خداوند بزرگ دختري به نام الهام به او عطا نمود.

این شهید عزیز با آن روحیه ظلم ستیزی و ورزشکاری که داشت، دیگر نمی توانست بایستد و دشمن خاکش را و هموطنانش را نابود کند؟ بالاخره با وداع خانواده و تنها فرزند خويش در سی ام تیر 1361 به جبهه‌هاي حق عليه باطل اعزام شد. چنان دلاورانه و بی باک از آماج تیرها می جنگید که بعد از گذر یک ماه در تاریخ هفتم مرداد 61 توسط دشمن بعثی در جبهه كوشك در حالیکه با آرپی چی، دشمن را نشانه گرفته بود، براثر اصابت تير ، جام گوارای شهادت را نوشید و به آسمانها پرید.

 

سیری در کلام شهید


بسم اله الـــــــــر رحمـــن الـــــر حـيــم "ولا تحسبن الذين قتلو فى سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون" پس از اقرار به وحدانيت خداى متعال و فرستاده اش حضرت محمد(ص) بیان می نماییم که من برای رضای خدا، علیه ظلم وجور زمانه به جبهه آمدم واگر این افتخار بزرگ یعنی شهادت در راه وطن عزیرم نصیبم شد، بدانید که کمال مطلوب من، چنین است و با رضای کامل می روم. ریشه ظلم باید کنده شود ولو با ریختن خونمان باشد. از همسرم تقاضا دارم كه در رشد فرزندم، كمال مهربانى و صميميت را ابراز نموده واو را پيرو خط امام عزيزمان بگرداند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر