اخبار

 آخرین اخبار 

حاج حسین فروزنده، در گفتگو با جام جم البرز :

تلخ و شیرین های زندگی از زبان خیر برغانی

تلخ و شیرین های زندگی از زبان خیر برغانی
1400/8/3

حاج حسین فروزنده یکی از خیرین کشور در حوزه راه سازی است. همچنین موسس و مدیر مجتمع عظیم تفریحی و گردشگری عسل می باشد. ایشان با وجود مشکلات فراوان طی سالیان دراز هرگز ناامید نشده و همواره با توکل به خدا در این مسیر دشوار گام برداشته است. منطقه توریستی برغان که به ثبت یونسکو رسیده و امروز جزء مناطق مدرن استان البرز می باشد، حاصل خدمات ارزنده و بی دریغ این مرد بی ادعاست. هم اکنون نیز جاده برغان با تلاش های بی وقفه حاج حسین فروزنده، مسیر دو بانده شدن با کلیه امکانات را طی می کند. روزنامه جام جم البرز به پاس قدردانی از زحمات این خیر بزرگ و اندیشمند، گفتگویی ویژه و اختصاصی با ایشان انجام داده است که میخوانیم.

از خودتان بگویید، از تلخ و شیرین های زندگی.

در ابتدای میخواهم از آقای حسنی مدیریت و سرپرست روزنامه جام جم البرز و تمامی پرسنل ایشان تشکر کنم. ایشان از دوستان قدیمی من هستند و سالهاست که در عرصه فرهنگ استان البرز زحمات بسیار کشیده اند.

متولد سال ۱۳۲۱ و اهل برغان هستم.  می خواهم از مشکلات تلخ و شیرین زندگی خود برای مخاطبان جام جم البرز بگویم. خداوند در قرآن می فرماید: اگر تسلیم من شوید نباید از هیچ چیز بترسید.» و در جای دیگر می فرماید: انسانها، انسان باشید و تاکیدی بر دین آنها ندارد ولی متاسفانه انسانیت از دنیا رخت بسته است. به همین دلیل این ویروس آمده و شاهد هستیم که حتی کشور آمریکا نیز با وجود عظمت و پیشرفته بودن در علم و صنعت را درگیر کرده است. بنابراین خداوند می خواهد به ما گوشزد کند که علمی که در حال حاضر به آن دست یافته اید را من به شما ارزانی داشته ام و نباید از آن در جهت مخالف برای خلق خدا استفاده کنید. ولی متاسفانه در حال حاضر در جهت عکس آن استفاده می کنند.

از خدمات تان بگویید.

در سال ۷۷ مسیر جادهای که از باغستان به برغان راه دارد و  این جاده، راه نیاکان ما بوده را برای عبور و مرور باز کردم. در آن زمان برغان دارای ۲۵۰۰ خانوار بود و کرج تنها ۱۵۰ خانوار داشت. به طور کلی در کرج ۵ خیابان با نام های چالوس، تهران، برغان، دانشگاه و قزوین داشت و تنها راه های ارتباطی برای مردم بود . در حال حاضر برغان نیز به ثبت یونسکو رسیده است. من هیچ ادعایی در این خصوص ندارم. هم اکنون نیز به یاری خدا در حال دو بانده کردن جاده برغان با امکانات کامل هستم . تا کنون ۴ کیلومتر کار کرده ایم و امیدوارم در سال جاری بتوانیم این جاده را به اتمام برسانیم . برای دو بانده کردن جاده برغان در حال رفع مشکل آن هستم. با اداره راه توافقنامه نوشته ام. ولی مانعتراشی کردند و با هزینه شخصی کار می کنم. ۲۱سال است که با دوایر دولتی در حال مذاکره هستیم و مشکل داریم. از مسئولین کمک مالی نمی خواهیم ولی حداقل در انجام کارهای اداری برای ما مشکل به وجود نیاورند.

 

مجتمع گردشگری و تفریحی عسل را نیز افتتاح نموده و مدت ۲۰ سال است که دوندگی کرده ام ولی هرگز ناامید نشده ام. این مجموعه را با دیدگاهی که خودم دارم راه اندازی نموده ام. این مجتمع بزرگ، یک مجموعه تفریحی برای استفاده مردم است و دارای امکاناتی از جمله: دریاچه، قایقرانی، ماهیگیری، رستوران سنتی و مدرن می باشد. در حال حاضر مجوزهایی را با کمک سازمان میراث فرهنگی و در طرحهای مصوب و بخشداری در خصوص سوئیت ها و ویلاهای اقامتی، استخر و بدنسازی و اسکی سرپوشیده اخذ نموده ایم. امیدواریم که به زودی این مجوزها صادر شود تا بتوانیم این مجموعه را به نحو احسن به پایان برسانیم و قابل بهرهبرداری برای همه مردم باشد.

از سختی های این مسیر بگویید.

یکی از مشکلات کرج این است که مسئولین آن بومی نیستند. ۹۰ درصد اهالی کرج مهاجر هستند که یکی از دلایل عدم پیشرفت استان البرز می باشد.

 من از ۸ سالگی کار کرده ام. در حال حاضر شرایط کار از آن دوران بهتر است و چون پیشرفت بسیاری در علم حاصل شده، مردم میتوانند کشور را بسازند. جوانان در درجه اول باید به خدا متکی باشند و هرگز تصور نکنند که به هدف خود نمیرسند.

به جوانان توصیه می کنم که فعالیت و تلاش کرده و ناامید نباشند. اگر همواره به یاد مرگ باشیم، می توانیم دنیا و زندگی را بسازیم. من از هیچ چیز نمی هراسم و همواره توکلم به خدا بوده است.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر