اخبار

 آخرین اخبار 

رئیس اتاق بازرگانی البرز: همکاری اقتصادی با کره جنوبی باید زمینه را برای ایجاد اشتغال فراهم کند

رئیس اتاق بازرگانی البرز:  همکاری اقتصادی با کره جنوبی باید زمینه را برای ایجاد اشتغال فراهم کند
1396/2/21

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز در جریان دومین سفر هیات تجاری کره جنوبی به این استان اعلام کرد: در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب همکاری های مشترک اقتصادی با هرکشوری باید زمینه تولید و اشتغال را در کشورمان فراهم کند.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز؛ رحیم بنا مولایی گفت: مشارکت و سرمایه گذاری با کشورهای خارجی باید به سمت و سویی هدایت شده تا اقتصاد مقاومتی به معنای کامل کلمه رعایت شود تا ضمن رهایی از وابستگی به کالاهای خارجی، بتوانیم با بهره گیری از لیسانس و برندهای معتبر با کشورهای صاحب فن آوری نوین در کشورمان محصولات متنوع تولید کنیم.

وی افزود: طی سال گذشته طبق اطلاعات رسیده  تنها از کره جنوبی بالغ بر 14 هزار میلیارد تومان لوازم خانگی ازجمله لوازم خانگی از جمله صوتی و تصویری وارد کرده ایم، در صورتی که با مشارکت و سرمایه گذاری مشترک می توانیم این محصولات را در داخل کشور تولید و علاوه بر تامین نیاز داخل؛ صادرات نیز داشته باشیم.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز اظهار داشت: تبادل تجربیات و بهره گیری از تکنولوژی از جمله مواردی است که بخش خصوصی البرز در مشارکت با کره جنوبی همکاری خواهد داشت.

وی ادامه داد: باید با همت بستر را برای استفاده از تکنولوژی نوین در واحدهای تولیدی و مشارکت و سرمایه گذاری خارجی فراهم آوریم و ماشین آلات مدرن در خط تولید کارخانجات جایگزین دستگاه های قدیمی شود تا رونق تولید و صادرات و ایجاد اشتغال را شاهد باشیم.

بنامولایی اذعان داشت: امنیت سرمایه گذاری در استان البرز به نحو مطلوب برقرار است و از صاحبان سرمایه کره جنوبی دعوت کرده ایم برای مشارکت و سرمایه گذاری در استان در زمینه های لوازم خانگی و خودرو در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی کشورمان اقدام کنند.

وی تاکید کرد: باید واحدهای قدیمی را با مهندسی جدید احیا کنیم تا زمینه های اشتغال زایی و تولید محصولات مرغوب و قابل صادرات فراهم شود.

بنامولایی اضافه کرد:  این استان با بیش از سه هزار و 500 واحد صنعتی به عنوان یکی از قطب های صنعتی مهم کشور شناخته می شود که در بخش های مختلف صنعتی از جمله دارویی، بهداشتی، غذایی، قطعات خودرو، لوازم خانگی و کشاورزی دارای ظرفیت های بی بدیل است.

وی در بخش دیگر از اظهاراتش با اشاره امنیت سرمایه گذاری در استان البرز گفت: ما آمادگی داریم  با کشور کره جنوبی به صورت مشترک و یا در تجارت  بین المللی تحت برندهای ملی و بین المللی  این کشور در بازارهای مختلف حضور داشته باشیم.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز ادامه داد: در زمینه دارویی به دنبال این هستیم که داروهای وارداتی به صورت بالک (یعنی بدون بسته بندی و به صورت وزنی)  تحت لیسانس ایران تولید شود.

وی اظهار کرد: وزارت بهداشت با برنامه ریزی های خود به دنبال دادن مجوز  به واردات دارو به صورت بالک است تا  در کشور اشتغال زایی ایجاد شود.

بنامولایی با اشاره به فعالیت منطقه آزاد اقتصادی پیام البرز گفت: فعالان اقتصادی کره ای می توانند در قالب مشارکت و یا به صورت مستقل در بخش های مختلف از جمله  لوازم خانگی صوتی و تصویری در منطقه آزاد اقتصادی پیام سرمایه گذاری کنند.

وی ادامه داد: با توجه به وجود خودروهای کره ای در تهران قطعه سازان ایران می توانند قطعات خودرو مورد نیاز خودروسازی کره تامین می کنند و به این منظور بازدیدی از یک کارخانه خودرو سازی صورت گرفت.

در ادامه این نشست هیجون گو، نائب رئیس اتاق بازرگانی استان هواسانگ کشور کره جنوبی اظهار داشت: این هیئت تجاری در راستای تفاهم نامه با هدف بررسی راه های همکاری برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی مشترک برای دومین بار به استان البرز سفر کرده است.

وی افزود:  این هیئت تجاری و بازرگانی از مسئولان  و کارشناسان شرکت های تولیدی مواد معدنی، مصالح ساختمانی، تجهیزات آتش نشانی، لوازم بهداشتی و آرایشی، تجهیزات نفت و گاز، قطعات خودرو، تجهیزات اندازه گیری دما و دستگاه های خنک کننده تشکیل شده است که برای مشارکت وارد استان البرز شده است.

هیجون گو، بیان کرد: این فرصت بسیار خوب فراهم شده است تا دو کشور بتوانند همدیگر را بهتر بشتاسند و از ظرفیت های موجود یکدیگر استفاده لازم را ببرند.

وی، گسترش برای همکاری های مشترک اقتصادی و نیز دعوت از بخش خصوصی البرز برای سفر به کره جنوبی و بازدید از امکانات تجاری و بازرگانی آن کشور را از دیگر اهداف خود به این استان  دانست.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر