اخبار

 آخرین اخبار 

در دستور كار اداره كل راه و شهرسازي استان البرز قرار گرفت؛ اصلاح مشخصات فنی و هندسی محور دیزین- شمشک

در دستور كار اداره كل راه و شهرسازي استان البرز قرار گرفت؛ اصلاح مشخصات فنی و هندسی محور دیزین- شمشک
1396/2/21

مدير ساخت و توسعه راه هاي استان البرز از اجرای پروژه بهسازی و نوسازی محور دیزین- شمشک خبر داد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز؛ مهندس علي اصغر كاظمي در اين خصوص گفت: محور دیزین شمشک در ارتفاعات البرز جنوبی و در دو استان تهران و البرز واقع شده است که از سه راهی دیزین در محور کرج چالوس آغاز و با عبور از مجاورت پیست اسکی دیزین به شمشک و در نهایت به شرق شهر تهران ختم می شود.

وی افزود: در فصل تابستان و علی الخصوص در تعطیلات به علت بار ترافیکی سنگین محور کرج چالوس بخشی از ترافیک عبوری وارد محور دیزین می شود و تردد در این محور افزایش می یابد و در فصل زمستان نیز به علت فعالیت پیست اسکی این محور تردد قابل توجهی را به خود می بیند.

مدير ساخت و توسعه راه هاي استان البرز اظهار داشت: بخشی از محور به طول هفت کیلومتر دارای عرض کم (حداكثر 7 متر)، شیب طولی زیاد و متشکل از تعداد زیادی قوس های سرپانتین با شعاع کم می باشد و از محوطه پیست آغاز و به قله ختم می شود که به علت عدم ایمنی کافی در زمستان کاملاً مسدود و در تابستان تردد در آن به سختی انجام می شود.

وي ادامه داد: هدف از تعریف پروژه بهسازی و نوسازی محور دیزین - شمشک اصلاح مشخصات فنی و هندسی مسیر در این هفت کیلومتر و همچنین خروج بخش اولیه آن از درون محوطه پیست می باشد، به گونه ای که بتوان در تمامی فصول سال این محور را باز نگه داشت و تردد در آن با ایمنی انجام شود.

گفتنی است كه مديريت ساخت و توسعه راه هاي استان البرز در فاز نخست براي بهسازي 4 كيلومتر از مسير و افزايش عرض مسير تا  9 متر بعد از انجام تشريفات قانوني و انتخاب پيمانكار اقدام به عقد قرارداد به مبلغ هشتاد ميليارد ريال نموده است.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر