اخبار

 آخرین اخبار 

رونمایی از مستند «هبوط» تولید صدا و سیمای مرکز البرز

رونمایی از مستند «هبوط» تولید صدا و سیمای مرکز البرز
1396/2/24

مستند «هبوط» از تولیدات صدا و سیمای مرکز البرز طی مراسمی با حضور مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری، جهاد کشاورزی و حفاظت محیط زیست استان البرز و عوامل تولید این مستند رونمایی شد.
به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز؛ مدیرکل صدا و سیمای مرکز البرز گفت: این مستند با مشارکت و به سفارش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز به مدت 34 دقیقه تولید شده و به موضوعات منابع طبیعی، آبخیزداری، جنگل، مراتع و بیابان می پردازد.
علی رامک اظهار داشت: هدف از ساخت این مستند نمایشی نشان دادن مدیریت منابع آب، چرایی بی رویه مراتع توسط دام ها و چالش های مهم منابع طبیعی است.
وی افزود: در این مستند که در جغرافیای استان البرز تولید شده است تلاش شده منابع طبیعی به عنوان موهبتی الهی که به وسیله انسان در حال تخریب و راهکارهای آن پرداخته شود.
رامک با بیان اینکه در قرن اخیر توسعه انسانی و صنعتی باعث تخریب و آسیب رسیدن به منابع طبیعی شده است، اذعان داشت: این موضوع به استان البرز اختصاص ندارد و معضلی است که کل جهان را تحت تاثیر قرار داده است.
وی با اشاره به توجه دولت مردان به موضوع منابع طبیعی، تصریح کرد: باید با فرهنگ سازی و آموزش نگاه ویژه ای به این  موضوع داشته باشیم.
فرضی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز نیز در این نشست با اشاره به اینکه صدا و سیمای استان همکاری بسیار خوبی در راستای اهداف منابع طبیعی دارد، ابراز داشت: منابع طبیعی متعلق به فرد یا گروهی نیست و یک میراث و سرمایه ملی است که باید نهایت دقت و تلاش را در حفظ آن داشته باشیم.
وی افزود: اهمیت موضوع منابع طبیعی باعث ایجاد یک وظیفه و مسئولیت مضاعف شده است.
فرضی با بیان اینکه رسانه ملی می تواند در تحت تأثیر قرار دادن افکار عمومی جهت حفظ منابع طبیعی بسیار تاثیرگذار باشد، گفت: این برنامه بازتاب خوبی در استان و کشور خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه منابع طبیعی استان بسیار بحرانی است از وضعیت وخیم دشت اشتهارد و نشست زمین در این منطقه به دلیل کاهش سفره های آب زیرزمینی خبر داد و اظهار داشت: وضعیت استان لزوم فرهنگ سازی و توجه به اهمیت و جلوگیری از تخریب محیط زیست را بیشتر از همیشه نشان می دهد که تولید برنامه ها و مستندات در رابطه با این موضوع بسیار تاثیرگذار است.
گفتنی است در پایان این مراسم از عوامل ساخت این مستند تجلیل شد.

 موسسه سینمایی ترانه باران.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر