اخبار

 آخرین اخبار 

نشست مشاور استاندار با زنان کارآفرین و فعالان اقتصادی البرز

نشست مشاور استاندار با زنان کارآفرین و فعالان اقتصادی البرز
1396/2/24

نشست جمعی از بانوان فعال اقتصادی، نمایندگان اصناف، اتحادیه ها، اتاق بازرگانی و کارآفرینان در دفتر امور بانوان استان البرز بمنظور بررسی راهکارهای همکاری مشترک و بهره مندی هر چه بیشتر از ظرفیت بانوان تشکیل شد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری البرز؛ نقش زنان در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و همچنین ایفای نقش در عرصه های مختلف پس از پیروزی انقلاب تعیین کننده بوده است. ظرفیت های بزرگی از جمله زنان کارآفرین و خیر در حوزه زنان در جامعه داریم که معرفی این افراد برای ایجاد انگیزه بیشتر نزد بانوان برای فعالیت های گسترده تر در عرصه های مختلف حرکتی بوده که گام های آن از این دولت برداشته شده است.

به همین منظور دفتر امور بانوان و خانواده استانداری البرز به منظور شناسایی بانوان کارآفرین نشست مشترکی را ترتیب داد تا ضمن احصاء توانمندی ها،راهکارهای بهره مندی از ظرفیت های بررسی شود.

مشاور استاندار در امور بانوان و خانواده استانداری البرز در دیدار مشترک با جمعی از بانوان کارآفرین و فعالان اقتصادی با اشاره به نامگذاری سال مبنی بر «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، گفت: در جهان رقابتی امروز٬ کارآفرینی یکی از عوامل موثر در پیشرفت کشورهای در حال توسعه می باشد و نقش زنان کارآفرین در چنین محیط رقابتی بسیار چشمگیر است و در سال جاری که این مهم مورد تأکید قرار دارد بانوان کارآفرین باید بیش از بیش در عرصه های مختلف نقش آفرینی داشته باشند.

وی افزود: فراهم نمودن بستر لازم به منظور افزایش انگیزه و علاقمندی زنان به سمت کارآفرینی با استفاده از اجرای برنامه های حمایتی دولت نیز نقش بسیار اساسی در افزایش تعداد بانوان کارآفرین کشورها ایفا می کند.

مشاور استاندار در امور بانوان و خانواده تصریح کرد: ایجاد فضای هم فکری و همکاری میان زنان علاقه مند صادرکننده و کارآفرین با هدف افزایش اشتغال بانوان در راستای توسعه صادرات ازجمله اهداف این دیدارها است.

وی ادامه داد: همچنین رویکرد کسب مهارت ها و دانش لازم بانوان صادرکننده جهت حضور و نفوذ بیشتر در بازارهای هدف صادراتی پیش بینی شده است که می تواند تجربه متمایزی در توسعه محصولات صادراتی در این استان باشد.

ابوالحسنی در دیدار با بانوان فعال اقتصادی و کارآفرین گفت: تعامل با بانوان فعال اقتصادی منتهی به تعامل و شناخت ظرفیت های بانوان در حوزه تجارت، سرمایه گذاری و بازاریابی و همچنین فراهم سازی بسترهای لازم برای همکاری مشترک منتهی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: بانوان کارآفرین فعال و بنگاه های صادراتی باید هر چه بیشتر رونق و توسعه یابد.

گفتنی است در این نشست راهکارهای حضور پر رنگ تر بانوان در عرصه های اقتصادی با طرح ایده های نو به تبادل نظر گذاشته و راهکارهای همکاری مشترک بررسی شد و هدف از تشکیل جلسه هم اندیشی بانوان در حوزه فعالیت های اقتصادی مختلف و امکان سنجی ظرفیت بانوان استان و همچنین فراهم سازی بسترهای لازم برای این فعالیت های اقتصادی بود.

لازم به توضیح است در این دیدار مشترک، ضمن بررسی موانع پیش روی فعالیت بانوان در این عرصه با ارائه راهکارها بررسی شد و برنامه آموزشی برای بهبود فضای کسب و کار و مهارت آموزی مورد بررسی قرار گرفت.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر