اخبار

 آخرین اخبار 

بانوان ترجیحا قبل از بارداری واکسن کرونا بزنند

بانوان ترجیحا قبل از بارداری واکسن کرونا بزنند
1400/8/15

به گزارش جام جم البرز، هاشم نژاد، گفت: سازمان بهداشت جهانی در آخرین تحقیقات انجام شده اثبات کرد که اگر خانم‌های باردار مبتلا به کرونا شوند احتمال بدحال شدن و بستری در آی سی یو نسبت به افراد غیرباردار بیشتر است.

متخصص زنان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: اهمیت مسئله واکسیناسیون در خانم‌های باردار خیلی پررنگ‌تر و مهم‌تر شده است.

هاشم نژاد گفت: خانم‌های باردار از آن جایی که سیستم ایمنی بدن در حین بارداری ضعیف تری دارند حتما نسبت به واکسیناسیون کرونا اقدام کنند.

او در مورد بهترین زمان واکسیناسیون در خانم‌های باردار، افزود: اگر خانمی قصد بارداری دارد، ترجیحا قبل از اقدام به بارداری واکسیناسیون کامل انجام دهد.

هاشم نژاد گفت: اگر احیانا خانمی واکسن نزد و بعد متوجه بارداری شد خیلی نگران نباشد تحقیقات اخیر نشان داده که واکسن‌های موجود عارضه خاصی از جمله نقص ژنتیکی در جنین را ندارند.

متخصص زنان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: اگر خانمی در حال حاضر باردار است تا اتمام سه ماهه اول بارداری اقدام به واکسیناسیون نکند بعد از پایان دوازده هفته حاملگی اقدام به تزریق واکسن کند.

هاشم نژاد گفت: همچنین توصیه می‌شود یک هفته قبل از زایمان، تزریق واکسن انجام نشود، زیرا بعد از واکسن ممکن است کمی علائم تب ایجاد شود، بنابراین ۲ هفته پس از زایمان و یا سقط می‌توانند برای واکسیناسیون و یا دز دوم مراجعه کنند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر