اخبار

 آخرین اخبار 

نسیم آقایی، کارآفرین و مدیر موفق مجموعه رامان در گفتگوی اختصاصی با جام جم البرز:

رکود در بازار مسکن باعث رکود جامعه می شود

رکود در بازار مسکن باعث رکود جامعه می شود
1400/8/24

همان گونه که می دانیم مشاغل بسیاری با تولید مسکن در ارتباط هستند. بنابراین اگر کفه این ترازو به سمت ثبات باشد، کسب و کارهای مختلف نیز رونق خواهند گرفت. نوسان در قیمت مواد اولیه مسکن، مهمترین عامل رکود در این حوزه و افزایش قیمت واحدهای مسکونی و تجاری می باشد. این موضوع نشان می دهد که متاسفانه نظارتی در این زمینه وجود ندارد. عدم ثبات در بازار مسکن، سازندگان را نیز متضرر کرده است. بنابراین مسئولین این حوزه ضمن نظارت و کنترل بازار، باید از تولیدکنندگان مسکن، حمایت همه جانبه نمایند. در همین رابطه روزنامه جام جم البرز با نسیم آقایی، مدیر مجموعه رامان گفتگویی اختصاصی انجام داده است که ماحصل آن را در ذیل می خوانید:

در خصوص فعالیتهای تخصصی مجموعه خود توضیح داده و دیدگاهتان را در زمینه شیوه های اداره دفاتر املاک بیان نمایید .

فعالیت ما در زمینه خرید و فروش ملک، بازسازی، طراحی و دکوراسیون داخلی، نظارت و اجرا می باشد. در حوزه املاک، با شیوه مجازی موافق و با روش سنتی کاملا مخالف هستم. از نظر من کار ملک، یک تجارت کلان و کاملا جهانی می باشد. در شیوه سنتی مشاور املاک در مغازه حضور دارد و بعد از مراجعه مشتری، ملک را بازدید می کنند، ولی در شیوه مجازی زمینه فعالیت بسیار گسترده است.

به نظرشما دلیل ضرورت آموزش در حوزه املاک چیست؟

به نظر من مشاورین املاک باید آموزش های لازم را بگذرانند و اتحادیه باید در این خصوص نظارت بیشتری داشته باشد. ولی در مجموع کسانی هستند که ناخودآگاه از بازار حذف می شوند، چون با شیوه کار آشنا نیستند. در چند سال اخیر بسیاری از دفاتر حذف شده اند. البته آموزش های اتحادیه جامع نیست. به عنوان مثال مسائل حقوقی را آموزش نمی دهد و فقط یک سری اصول اولیه آموزش داده می شود. سپس مجوز صادر می گردد و افراد فعالیت خود را آغاز می کنند، در صورتی که از بسیاری مسائل آگاهی ندارند. من به مشاورین دفترم، مسائل حقوقی را از صفر تا صد آموزش می دهم، شاید آنها در دفتر من کار نکنند ولی در جای دیگر می توانند فعالیت خود را به درستی انجام دهند.

داشتن انگیزه و هدف تا چه اندازه در رسیدن به موفقیت موثر است؟

در هر کاری انگیزه و هدف بسیار مهم است و برای رسیدن به موفقیت باید تلاش کنید. زمانی که وارد این کار شدم سختی های بسیاری متحمل شدم. گاهی اوقات تا چندین ماه هیچ معامله ای انجام نمی شد، ولی تحمل کردم چون هدف و انگیزه داشتم و تصمیم داشتم که یک مدیر موفق شوم.

در خصوص کیفیت مواد اولیه داخلی و خارجی در حوزه مسکن چه دیدگاهی دارید؟

مصالح خارجی کیفیت بهتری دارند و به همین دلیل مناطق بالا، بیشتر از آن استفاده می کنند. از تولیدکنندگان باید حمایت شود و کیفیت محصولات داخلی افزایش یابد. در این صورت استفاده از جنس ایرانی به صرفه تر است.

درخواست شما از فعالان حوزه ملک و بنگاه های معاملات ملکی چیست؟

من از همکارانم می خواهم که صبور باشند تا قیمت ملک به ثبات برسد و قیمت واقعی ملک را اعلام کنند حتی اگر سود کمتری عایدشان شود. زمانی که مشتری در یک منطقه وارد چند بنگاه می شود با قیمت های مختلف روبه رو شده و برایش گیج کننده است. چون همکاران قیمت را تغییر می دهند، وقتی در ملک بالابود می زنند، باعث تغییر قیمت می شود و بدین ترتیب بازار مسکن دچار رکود شده و عدم ثبات در قیمت ها به وجود می آید. زمانی که در خرید و فروش مسکن رکود باشد کل جامعه در رکود است. درخواست دیگر من این است که با افزایش قیمت مصالح، ملک های قدیمی که با قیمت مواد اولیه در آن زمان ساخته شده را تغییر قیمت ندهند و بر این موارد نیز نظارت شود.

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر