اخبار

 آخرین اخبار 

عباس حیدرآبادی، مدیر سایت کرج کلید در گفتگوی اختصاصی با جام جم البرز:

بعضی افراد، کلید سازی را یک شغل کاذب می دانند

بعضی افراد، کلید سازی را یک شغل کاذب می دانند
1400/8/26

در حالی که اگر از نزدیک با این مشاغل آشنا شوند، تصوراتشان کاملا واژگون می شود. یکی از این مشاغل، حرفه کلیدسازی است. تصویرسازی ذهنی این افراد از این شغل، یک زیرپله بسیار کوچک و نمناک است که یک مرد نحیف در آن کار می کند و درآمد ناچیزی دارد. در حالی که حرفه کلیدسازی یکی از بهترین مشاغل خدماتی است که نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای جهان از رونق خوبی برخوردار است و درآمد بسیار بالایی دارد. در همین زمینه روزنامه جام جم البرز با عباس حیدرآبادی، مدیر سایت کرج کلید گفتگویی اختصاصی انجام داده است که در ادامه می خوانید:

در خصوص فعالیتهای تخصصی مجموعه خود توضیح دهید.

مجموعه ما شامل چند قسمت است. یکی از کارهای ما کلید سازی می باشد، یعنی باز کردن درب، گاوصندوق و ساخت سوئیچ و در مجموع هرجایی که قفل استفاده شود. همچنین فروشنده قفل و ابزار و یراق هستیم. پیک موتوری نیز اجناس را جابجا می کند. ولی کار اصلی ما کلید سازی و باز کردن درب است.

در حال حاضر کیفیت قفلهای ایرانی چگونه است؟

در کلیدسازی، جنس ایرانی در رتبه دوم و شاید اول باشد. من  15 سال است که در زمینه کلیدسازی کار می کنم و با توجه به تجربه ای که در این سالها کسب کرده ام بعضی قفل های ایرانی به لحاظ کیفیت بهترین هستند. اگر از کلیدسازان حمایت شود و زمینه کار را برای آنها فراهم کنند، می توانند در رتبه اول قرار بگیرند. در زمینه قفل و کلید، کالای ایرانی حرف اول را می زند. برخی قفل های چینی که به دلیل قیمت پایین وارد می شود بی کیفیت هستند، ولی قفل های ایرانی به دلیل کیفیت بسیار بالا، حتی اگر فاقد گارانتی باشند، مجموعه ما آنها را ضمانت می کند.

فعالیت روزانه مجموعه شما چند ساعت است؟

فعالیت مجموعه ما به صورت شبانه روزی می باشد. چون ممکن است برخی افراد نیمه های شب به هردلیلی برای ورود به منزل کلید نداشته باشند، مجبور به تماس با آتش نشانی شوند، یا تا صبح پشت درب بمانند و یا جهت باز کردن درب به آن آسیب بزنند؛ به همین خاطر اگر در این موقعیت با ما تماس بگیرند، مجموعه ما با شرایط خاص اقدام به باز کردن درب می کند.

ارزیابی شما از وضعیت اشتغال در کشور چیست؟

در حال حاضر شرایط برای اشتغال دشوار است، ولی با این وجود برای کسی که اهل کار باشد موقعیت وجود دارد. حتی از شرایط کرونا می توان به عنوان یک فرصت استفاده کرد. مثلا شغل های اینترنتی بسیار رایج شده است. فقط باید ایده داشته باشید. افراد می توانند سایت و یا اپلیکیشن طراحی کرده و یا در دوره های آموزشی کامپیوتر شرکت و کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

اگر بخواهید شغل خود را برای مردم تصویرسازی کنید چه می گویید؟

اکثر مردم تصور می کنند کلیدسازی یک زیر پله است، یک انسان ضعیف در آن کار می کند، درآمد آن بسیار پایین می باشد و بعضی افراد نیز کلید سازی را یک شغل کاذب می دانند. در حالی که اجرت باز کردن 5 درب در روز، بسیار بالاتر از حقوقی است که یک سازمان یا اداره به کارمندش پرداخت می کند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر