اخبار

 آخرین اخبار 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج:

مناطق و سازمان ها را درگیر مسائل حقوقی و کیفری نکنیم

مناطق و سازمان ها را درگیر مسائل حقوقی و کیفری نکنیم
1400/8/30

به گزارش جام جم البرز، حجت الاسلام علیرضا سعیدی با اشاره به لایحه تفویض اختیار مدیران مناطق و سازمان ها در حوزه حقوقی، افزود: بحث تفویض اختیار در قاعده مدیریت دارای سه گام اساسی است که یکی از این گام ها در لایحه مذکور دیده نشده است.
سعیدی با تصریح بر اینکه "تفویض اختیار بدون تعیین شیوه سنجش عملکرد و پاسخگویی، فسادزاست"، اضافه کرد: گام نخست تعیین دقیق فعالیتی است که قرار است واگذار شود. گام بعدی نیز تعیین حدود اختیارات می باشد. این دو گام در لایحه دیده شده اما معیارهای سنجش عملکرد و پاسخگویی در لایحه مذکور مشاهده نمی شود.
به گفته سعیدی، تفویض به معنای اعطای اختیار است که به ناچار قدرت آفرین خواهد بود و وجود قدرت، چالش و فساد را به همراه خواهد داشت. از این رو اگر معیار سنجش عمل وجود نداشته باشد، از قدرت تفویض شده سوءاستفاده های فراوان خواهد شد.
وی، با بیان اینکه باید مشخص باشد چه کسی در پی این تفویض اختیار و به چه کسانی پاسخگو خواهد بود، اذعان کرد: همچنین اگر تفویض منجر به ارائه اختیارات لازم نشود، هیچ فایده ای به همراه نخواهد داشت.
عضو شورای شهر کرج خاطرنشان کرد: به نظر می رسد درگیر کردن مراکز صف شهرداری با موضوعات کیفری و حقوقی به نفع مدیریت شهری نباشد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر