اخبار

 آخرین اخبار 

الزامی بودن احراز سلامت دانش آموزان در امتحانات حضوری

الزامی بودن احراز سلامت دانش آموزان در امتحانات حضوری
1400/9/1

به گزارش جام جم البرز، سالار قاسمی با اشاره به اینکه دانش آموزانی که واکسن کرونا نمی زنند از شرکت درامتحانات نوبت اول سال تحصیلی ۱۰۴۱-۱۴۰۰ محروم نمی شوند، گفت: دانش آموزان در صورت واکسن نزدن باید هرسه روز یکبار تست سلامت دهند تا امکان شرکت درامتحانات حضوری را داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز افزود: امتحانات مدارس دوره اول و دوم متوسطه در نوبت اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به صورت حضوری برگزار می شود و دانش آموزان موظف به رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای شرکت در امتحانات دی ماه هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ضرورت حضوری شدن تدریجی مدارس در سال تحصیلی جاری پرداخت و گفت: علاوه بر واکسیناسیون دانش آموزان، بازدید و نظارت بر کلیه مدارس و مراکز آموزشی در دستور کار بازرسان گرفته است.

قاسمی با بیان اینکه تا کنون حدود ۹۲ درصد دانش آموزان دوره متوسطه که شامل ۲۲۰ هزار نفر از جمعیت دانش آموزی البرز می شود دز اول واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اند، اضافه کرد: از اول آذرماه هم آموزش حضوری دانش‌آموزان در مدارس استان شروع می شود.

وی افزود: شرکت در آموزش حضوری برای دانش آموزان اجباری نیست و دانش آموزان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و رضایت والدین می توانند درکلاس های درس حاضر شوند.

قاسمی افزود: فرآیند بازگشایی مدارس البرز به صورت تدریجی از اول مهرماه با اولویت مدارس روستایی و هنرستان ها و سپس از نیمه آبان ماه هم مدارس متوسطه آغاز شده تا دانش آموزان از مزایای آموزش حضوری بهره مند شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: آموزش حضوری مدارس البرز بر حسب وضعیت مدرسه از نظر فضای آموزشی و سایر زیرساخت ها که مطابق با دستورهای بهداشتی باشد از سوی شورای مدرسه مورد تصمیم گیری و برنامه ریزی قرار می گیرد.

قاسمی به آموزش حضوری مدارس البر پرداخت و افزود: مقدمات لازم برای حضور دانش آموزان در مدارس ابتدایی البرز نیز طبق شیوه نامه وزارت متبوع و دستورالعمل های ستاد ملی و استانی کرونا آماده شده است تا دانش آموزان از اول آذر در کلاس های حضوری شرکت کنند.

وی اضافه کرد: حضور در مدارس استان به منظور شرکت در کلاس های درس معلمان در پایه های مختلف تحصیلی اختیاری است.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر