اخبار

 آخرین اخبار 

آموزش حضوری مبنای فعالیت مدارس استان البرز از یکم آذرماه

آموزش حضوری مبنای فعالیت مدارس استان البرز از یکم آذرماه
1400/9/1

به گزارش جام جم البرز؛ قاسمی گفت: در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی با تصمیم شورای مدارس، کلاس‌ها به ۲ یا سه گروه تقسیم بندی شده اند.

او افزود: دانش آموزان گروه نخست پس از حضور در مدارس آموزش را به‌ صورت حضوری و گروه دوم در منزل به‌صورت برخط پی می‌گیرند و همزمان از آموزش کلاس‌های مدارس استان البرز بهره‌مند می شوند.

وی بیان داشت: حدود نیمی از دانش آموزان البرز از امروز یک روز در میان در مدارس حضور یافته و بقیه به‌صورت برخط و غیرحضوری مباحث کلاس‌های آموزشی دنبال می کنند.

قاسمی با اشاره به اینکه حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است، یادآورشد: فعالیت حضوری مدارس استان البرز متفاوت است و بر اساس تعداد دانش آموزان و فضای فیزیکی فضاهای آموزشی استان برنامه‌ریزی شده است.

وی به فعالیت حضوری مدارس روستایی، دروس عملی هنرستان‌ها و آغاز فعالیت مدارس پایه دوم متوسطه از پانزدهم آبان ماه جاری در این استان اشاره کرد وعنوان کرد: از ابتدای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ تا کنون حدود ۲۰ درصد دانش آموزان البرز در کلاس های حضوری شرکت کرده اند.

وی ادامه داد: از امروز نیز حدود ۵۰ درصد جمعیت دانش آموزی البرز به صورت حضوری در مدارس این استان حضور می‌یابند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ضرورت حضوری شدن تدریجی مدارس در سال تحصیلی جاری پرداخت و اضافه کرد: علاوه بر واکسیناسیون دانش آموزان، بازدید و نظارت بر کلیه مدارس و مراکز آموزشی در دستور کار بازرسان گرفته است.

وی با بیان اینکه تا کنون حدود ۹۳ درصد دانش آموزان دوره متوسطه که شامل ۲۲۰ هزار نفر از جمعیت دانش آموزی البرز می شود دز اول واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اند، خاطرنشان کرد: دانش آموزان با رعایت پروتکل های بهداشتی و رضایت والدین می توانند درکلاس های درس حاضر شوند.

قاسمی تصریح کرد: آموزش حضوری مدارس البرز بر حسب وضعیت مدرسه از نظر فضای آموزشی و سایر زیرساخت ها که مطابق با پروتکل های بهداشتی باشد از سوی شورای مدرسه مورد تصمیم گیری و برنامه ریزی قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: مقدمات لازم برای حضور دانش آموزان در مدارس استان البرزطبق شیوه نامه وزارت متبوع و دستورالعمل های ستاد ملی و استانی کرونا آماده شده است تا دانش آموزان از اول آذرماه در کلاس های حضوری شرکت کنند.

استان البرز ۵۰۰ هزار نفر دانش آموز دارد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر