اخبار

 آخرین اخبار 

خدمت رسانی بهزیستی البرز به بیش از ۴ هزار آسیب دیده اجتماعی

خدمت رسانی بهزیستی البرز به بیش از ۴ هزار آسیب دیده اجتماعی
1400/9/1

به گزارش جام جم البرز؛ اسدالله حیدری گفت: این افراد پس از تماس تلفنی با سامانه ۱۲۳ مرکز فوریت‌های اجتماعی بهزیستی استان البرز از خدمات لازم بهره‌مند شدند.
مدیرکل بهزیستی گفت: از مجموع این تعداد تماس، اختلافات حاد خانوادگی با ۲۰.۶ درصد، موارد کودک آزاری با ۵.۸ درصد و همسر آزاری با ۵.۳ درصد به تربیت بیشترین مشکلات اجتماعی در سطح استان شناسایی شدند.
حیدری گفت: از تعداد کل موارد کودک آزاری گزارش شده به خط ۱۲۳، حدود ۳۰ درصد مربوط به گروه سنی زیر ۶سال، حدود ۲۲ درصد گروه سنی ۷تا۹سال، حدود ۳۹ درصد گروه ۱۰ تا ۱۵ سال و حدود ۹ درصد مربوط به گروه سنی ۱۶ تا ۱۸ سال بوده است.
وی یادآورشد: راهنمایی و هدایت ۱۲ هزار و ۳۳۰ تماس گیرنده با خط ۱۲۳ توسط کارشناسان پاسخگوی خط که نیازمند دریافت خدمات از سایر دستگاه‌های خدمت رسان بوده اند که در واقع تماس‌های غیرمرتبط بوده نیز از دیگر خدمات انجام شده ازسوی مرکز فوریت‌های اجتماعی بهزیستی البرز است.
مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: اداره کل بهزیستی با دارا بودن تعداد ۶ مرکز اورژانس اجتماعی در سطح استان البرز از سال ۱۳۸۳ به افراد درمعرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی خدمات تخصصی ارایه کرده است.
وی افزود: اورژانس اجتماعی در قالب فعالیتهایی، چون خط تلفن ۱۲۳، مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی و خدمات سیار اورژانس اجتماعی به افرادی که به هر دلیلی در شرایط بحرانی به سر می‌برند خدمات تخصصی مددکاری، روانشناسی، حقوقی، درمانی ارایه می‌کند.
حیدری گفت: همچنین در ۲۸ آبان همزمان با روز جهانی منع خشونت علیه زنان، تیم‌های خدمات سیار اورژانس اجتماعی در مناطق پرتردد و آسیب خیز استان مستقر و به اطلاع رسانی به افراد جامعه به ویژه زنان و کودکان پرداختند.
وی افزود: ارایه بروشور‌های تبلیغاتی به شهروندان در خصوص معرفی مرکز اورژانس اجتماعی، معرفی خدمات مرکز اورژانس اجتماعی، شامل مداخلات تخصصی خط ۱۲۳، خدمات مددکاری و روانشناسی تیم سیار، نحوه ارایه خدمات واحد مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی، مداخلات تخصصی در خصوص کودک آزاری، سالمند آزاری کودکان خیابانی و کار، همسران آزار دیده دختران و پسران فراری، خدمات حقوقی، درمانی (روانپزشکی)، خانه سلامت و بازپروری و ... به عابران و افراد حاضر در محل ازجمله اقدامات اطلاع رسانی در جهت کاهش بحران‌های اجتماعی بوده است.
بهزیستی استان البرز ۵۰ هزار مددجو و بیش از ۳۲ هزار معلول را تحت پوشش دارد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر