اخبار

 آخرین اخبار 

در گفتگوی اختصاصی با جام جم البرز مطرح شد،

تدوین طرح کاهش آلودگی هوای استان البرز

تدوین طرح کاهش آلودگی هوای استان البرز
1400/9/2

محمدرضا فلاح نژاد مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار جام جم البرز با بیان اینکه آلاینده‌ها در استان  رو به افزایش و منشا ان فقط استان البرز نیست ، گفت: بزرگترین مشکل آلودگی استان البرز هجوم ریزگردها ست و برای کاهش آن نیازمند رفع آلودگی و کاهش  ورود این ریزگردها از مناطق ماهدشت،اشتهارد،نظرآباد و دیگر استانهای همجوار هستیم.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرزبا اشاره به اینکه کارگروههایی با مسئولان دیگر استانها تشکیل شده وبرنامه هایی از جمله ایجاد فضای سبز و بیابان زدایی در دست تهیه است تصریح کرد:بیشترین آلودگی استان از ناحیه ریزگردها، شخم زدن زمینهای کشاورزی ،استخراج معادن کوهی و فعالیت معادن شن و ماسه و صنایع آلاینده است .

وی در ادامه به موضوع انتقال ریخته گری ها به عنوان صنایع آلاینده از شهرستان ماهدشت به اشتهارد اشاره کردو گفت: به دلیل نوع سوخت ریخته گری ها در ماهدشت این صنایع آلوده کننده باید به اشتهارد که سوخت گازدر آنجا فراهم است انتقال یابند.وی افزود با اصلاح سوخت مصرفی ، نیروگاه شهید منتظر قائم فردیس از منظر آلایندگی وضعیت مناسبی دارد اما صنایع سیمان آبیک و همچنین نیروگاه تولید برق شهید رجایی همچنان جزءصنایع آلوده کننده استان البرز هستند.

وی همچنین به موضوع نوسازی ناوگان اتوبوسرانی داخل شهری اشاره و تصریح کرد: قرار بود چندین دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی کرج افزوده شود که هنوز این کار انجام نشده است و باید بخش مربوطه پیگیر این موضوع باشد.

وی با بیان اینکه پلیس راهور نیز باید از تردد خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی در سطح شهر جلوگیری کند، گفت: رفع مشکل آلودگی هوا در استان البرز نیازمند همیاری و همکاری همه مردم و دستگاههای مرتبط است و یک عزم ملی می طلبد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز افزود:با توجه به شرایط اضطرار آلودگی، موضوع تعطیلی موقت واحدهای تولیدی معدنی بالقوه آلاینده، تشدید برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی، ممنوعیت تردد کامیونها در سطح شهر و همچنین ممنوعیت فعالیت های عمرانی و هر گونه فعالیتی که منجر به آلودگی هوا می شود، باید در دستور کار قرار گیرد.

فلاح نژاد گفت: بر این اساس از انجام هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود، خودداری شود.

وی اظهار کرد: افراد آسیب‌پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از حضور بلند مدت در فضای باز و سطح شهر خودداری کنند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر