اخبار

 آخرین اخبار 

حرکت چرخ های تولید با کمک ۲ هزار زندانی البرزی

حرکت چرخ های تولید با کمک ۲ هزار زندانی البرزی
1400/9/3

به گزارش جام جم البرز؛ محمدرضا رضا بخش گفت: ۱۷ کارگاه در زندان های استان البرز در زمینه خیاطی، فلزکاری، صنایع دستی، دوزندگی، چرم دوزی، تولید ماسک، قالی بافی، تراشکاری، تولید قطعات سری کاری، فیلتر هوا، مونتاژ لامپ، نجاری و صنایع خودروسازی فعال است و مددجویان در این مکان ها جذب بازار کار شده اند.

وی با بیان اینکه آموزش محور مهمی در ایجاد اشتغال برای زندانیان و خانواده آنان است، ادامه داد: برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، مرکز آموزشی فنی‌ و حرفه‌ای ثابت و کارگاه‌های اشتغال در زندان های البرز راه‌اندازی شده است.

رضابخش با اشاره به راه اندازی کارگاه جدید مونتاژ برای مددجویان گفت: در این کارگاه ۲۰۰ نفر از مددجویان مشغول به کار می شوند.

مدیر بنیاد تعاون و حرفه ای و صنایع زندانیان استان البرز ادامه داد: ۲۸۰ نفر از زندانیان رأی باز استان نیز در فضای سبز شهری، کارخانه ها و مجتمع های تولیدی مشغول به کار هستند.

رضا بخش افزود: برای توانمند سازی مددجویان گام بر می داریم و ابتدا به زندانی آموزش می دهیم و بعد از یادگیری به آنها حقوق پرداخت می شود.

وی گفت: ۲ فروشگاه لوازم خانگی و موادغذایی در زندان های استان البرز با قیمت مناسب برای خرید خانواده های زندانیان و کارکنان راه اندازی شده است.

از مجموع چهار ندامتگاه مستقر در البرز ۲ ندامتگاه مرکزی کرج و شهید کچویی فردیس زیر نظر اداره کل زندان های البرز و ۲ زندان رجایی شهر و قزلحصار کرج زیر پوشش اداره کل زندان های استان تهران فعالیت دارند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر