اخبار

 آخرین اخبار 

تعطیلی تنها کتابخانه صلواتی استان البرز

تعطیلی تنها کتابخانه صلواتی استان البرز
1400/9/4

همکارمان رزمجوی، گفتگوی تلفنی با آقایان نوری مسئول کتابخانه صلواتی و قاسمی معاونت امور کتابخانه های استان البرز انجام داده است. توجه بفرمائید. آقای قاسمی  محمد نوری کارمند نهاد کتابخانه ها درگفتگو با خبرنگار جام جم البرزبا بیان این مطلب گفت:به منظور قانونمند کردن و تحت پوشش قرار دادن فعالیتهای کتابخانه صلواتی چندین سال است که درخواست مجوز مشارکتی ایجاد و اداره کتابخانه شهدای سرحد آباد کرج را به نهاد کتابخانه های استان البرز ارائه کردم اما بعداز مدتها با طرح ما مخالفت شد و حکم تعطیلی آن صادر شده است.وی افزود:با تعطیلی این کتابخانه تمام فعالیتهای آموزشی و تربیتی رایگان کودکان و نوجوانان این محله کم برخوردار تعطیل خواهد شد.

کاظم قاسمی معاونت امور کتابخانه های استان البرز نیز در گفتگو با خبرنگار جام جم البرزضمن تائید حکم تعطیلی این کتابخانه صلواتی گفت:نهاد کتابخانه های استان البرز طبق مقررات برای ایجاد و اداره کتابخانه های مشارکتی تابع ضوابطی است و بدون در نظر گرفتن آنها نمی توانیم اقدام  به ایجاد و راه اندازی کتابخانه کنیم. وی افزود:شرط وجود و اختصاص 250 متر بنای مفید و مستحکم با تائیدیه سازمان نظام مهندسی از شروط اصلی دایر کردن کتابخانه است و کتابخانه شهدای سرحد آباد کرج این شرایط را ندارد.

گفتنی است نامه توقف فعالیت کتابخانه صلواتی شهدای سرحدآباد کرج به آقای محمد نوری  مسئول این کتابخانه ابلاغ شده است.

لازم به یادآوری است محمد نوری  طرح اهدای صلواتی کتاب را در سال 82 با ایجاد ایستگاه صلواتی کتاب آغاز کرد و سپس با اختصاص خانه پدری کتابخانه صلواتی را با کمک خیرین تجهیز و راه اندازی نمود. وی  در مدت ده سال فعالیت یک میلیون کتاب به مشتاقان کتابخوانی در کرج اهدا کرده است .کتابخانه صلواتی شهدای سرحدآباد کرج در محله کم برخوردار ایجاد شده وتا چندین کیلومتری اطراف آن هیچ کتابخانه ای وجود ندارد.

دراین کتابخانه کلاس‌های آموزشی برای کودکان کم‌بضاعت و بی‌بضاعت؛ برگزار ونیازهای درسی کودکان و نوجوانان  فراهم می شود. این کتابخانه 900عضو دارد و 400 تا 500 هزار جلد کتاب در آن وجود دارد. کلاس‌های زبان انگلیسی، ریاضی، عکاسی، بازیگری تا دوره دیپلم به‌صورت رایگان در این کتابخانه دایر می‌شود. این کلاس‌ها به صورت کاملا رایگان با حضور مدرسان خیر برگزار می‌شود.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر