اخبار

 آخرین اخبار 

خبرنگار جام جم البرز گزارش می دهد؛

وضعیت بیمارستان 100 تختخوابی کمالشهر همچنان در هاله ای از ابهام

وضعیت بیمارستان 100 تختخوابی کمالشهر همچنان در هاله ای از ابهام
1400/9/9

به گزارش خبرنگار جام جم البرز، درنخستین نشست هم اندیشی خیرین سلامت کمالشهر که در ساختمان شورای اسلامی کمالشهر برگزار شد ،حسین کمال زاده از اعضای خیرین سلامت استان البرز با اشاره به وضعیت نا مناسب و کمبود مراکز درمانی در کمالشهر کرج تصریح کرد: کمالشهر با 200 هزار نفر جمعیت بیمارستان ندارد اما تلاش‌هایی برای ساخت بیمارستان از طریق کمک شهرداری و شورای شهر با اهدای زمینی 10 هزار متری انجام شده است.

کمال زاده با اشاره به اینکه کمالشهر یکی از مناطق محروم استان البرز محسوب می‌شود، اظهار داشت: در سالهای گذشته پس از تشکیل مجمع خیرین کمالشهر، زمینی به مساحت 5 هزار و 500 متر توسط شورا و شهرداری در اختیار مجمع گذاشته شد که پس از مدتی به سبب اینکه زمین در بلوار اصلی قرار داشته و دارای ارزش تجاری بود، بازپس گرفته شد و زمینی دیگر به مساحت 10 هزار متر در اختیار مجمع قرار گرفت.

وی افزود: شهرداری تقبل کرد در این زمینه علاوه بر 5 میلیارد تومان هزینه، 2 میلیارد تومان نیز برای تجهیزات آن هزینه کند تا با کمک شورا، شهرداری و خیرین، این بیمارستان هرچه سریعتر احداث و این منطقه از این محرومیت خارج شود.

کمال زاده خاطرنشان کرد:در خصوص بیمارستان کمالشهر ،روند تغییر زمین این بیمارستان از سوی شهرداری و شورای اسلامی  سابق کمالشهر موجب شد، تا ساخت این بیمارستان به تعویق افتاده و عملیات اجرایی آن با تاخیر انجام شود.

عضو مجمع خیرین سلامت البرز با اشاره به اینکه تکمیل این بیمارستان می تواند مشکلات ساکنان این منطقه را حل نماید افزود: امیدواریم  با کمک خیرین کمالشهر و کرج ،شورا ی اسلامی شهرو شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی که متصدی ساخت این بیمارستان است ،ادامه  ساخت نخستین بیمارستان کمالشهر بزودی آغاز شود.

وی با بیان اینکه در استان البرز خیرینی باسابقه ای هستند که در انجام کار خیر در حوزه سلامت مشارکت می‌کنند افزود: اغلب بیمارستان‌های استان البرز توسط خیرین ساخته شده و توسعه و تجهیز تعداد زیادی از بیمارستان‌ها نیز با مشارکت خیرین ممکن شده است.

عضومجمع خیرین سلامت البرز با بیان اینکه متاسفانه تصدی گری دانشگاه علوم پزشکی استان البرزمانع بزرگی در تسریع روند ساخت بیمارستان کمالشهر کرج است خاطرنشان کرد: امیدواریم با روند نوگرایی که در مسئولان دانشگاه علوم پزشکی البرز ایجاد شده است فضای بهتری برای همکاری خیرین و مسئولان دولتی ایجاد شود و کارهای ساخت بیمارستان کمالشهر تسریع گردد.

وی با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت البرزنقش غیر قابل انکاری در سازماندهی و معرفی کمک‌های مردمی در حوزه مورد نیاز سلامت داشته است گفت: مردم برای کمک به ارتقای سطح درمانی در بخش سلامت نیازمند اطمینان هستند و برای سرازیر کردن کمک‌های خود جای مورد اعتمادی را می‌خواهند که بتوانند با خیال آسوده کمک‌های خود را انجام دهند.

کمال زاده با اشاره به نقش خیرین در ساخت و تجهیز بیمارستان‌های البرز خاطرنشان کرد: همه بیمارستان‌های استان البرز با مشارکت خیرین سلامت ساخته و تجهیز شده‌اند.

وی افزود:با بیان اینکه استان البرز محروم‌ترین استان در کشور از لحاظ سرانه تخت بیمارستانی است و با توجه به سرانه تخت به تناسب جمعیت در کل کشور البرز در وضعیت نامطلوبی قرار دارد به صورتی که برای هر 2200 نفر در البرز یک تخت بیمارستانی داریم تصریح کرد: کمالشهر کرج با جمعیت 200هزار نفری محروم از  درمانگاه ، اورژانس  و بیمارستان است.

کمال زاده گفت:بودجه دولت به دلیل محدودیت‌های چند سال گذشته کفاف مشکلات حوزه بهداشت و سلامت را نمی‌دهد و لازم است که خیرینی که نیت خیرخواهانه دارند برای رفع این مشکلات در استان خود اقدام نمایند.

گفتنی است در این نشست که با هدف ساماندهی و هم اندیشی خیرین کمالشهر برگزار شد،مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره وسایر نیروهای ستادی مجمع خیرین کمالشهر انتخاب و شروع فعالیتهای ساختمانی بیمارستان 100 تختخوابی کمالشهر در دستور کار قرار گرفت.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.