اخبار

 آخرین اخبار 

در نشست اعضای هیئت مدیره موسسه محکم مطرح شد؛

موسسه محکم با پوشش 37 ناهنجاری مادرزادی در کودکان درمیان موسسات خیریه جهان بی نظیر است

موسسه محکم با پوشش 37 ناهنجاری مادرزادی در کودکان درمیان موسسات خیریه جهان بی نظیر است
1400/9/10

به گزارش خبرنگار جام جم البرز، در نشست اعضای هیئت مدیره موسسه محکم که با حضور دکتر معظمی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در موسسه محکم برگزار شد،معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز با قدردانی از خدمات موسسه «محکم »درارائه خدمات درمانی و رفاهی به کودکان بیماربا نارسائی های مادرزادی و بی بضاعت در سراسر کشور گفت:دانشگاه علوم پزشکی البرز با ارج نهادن به کوشش اعضای هیئت مدیره موسسه محکم به خصوص دکتر صلاح الدین دلشاد، آماده ارائه خدمات به گسترش این موسسه خیریه مردم نهاد در استان است.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی می تواند با همیاری وارائه خدمات پزشکان متبحر دردرمان بیماریهای مادرزادی کودکان بی بضاعت موسسه محکم را یاری کند تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی البرز آماده همکاری و کمک در زمینه صدور مجوز و موافقت اصولی برای ایجاد مراکز درمانی به این موسسه خیریه مردم نهاد است.

دکترصلاح الدین دلشاد رئیس موسسه محکم در گفتگو با خبرنگارجام جم البرز، با بیان این که موسسه محکم با ایجاد ۳۵موسسه خیریه در سراسر کشورخدمات ارزنده‌ای به کودکان با ناهنجاری‌های مادرزادی ارائه داده است تصریح کرد:« محکم »موسسه‌ای است که با هدف حمایت از کودکان دارای ناهنجاری مادرزادی تشکیل شده است و خدمت به مردم ایران افتخاری است که تلاش شده در موسسه محکم با اقدامات درمانی رایگان به خانواده‌هایی که این مشکلات را دارند انجام شود .مدیرعامل  موسسه محکم با اشاره به اینکه 37نوع نارهنجاری‌ مادرزادی را زیر پوشش داریم خاطرنشان کرد:سطح فعالیت موسسه محکم با این حجم پوشش ناهنجاری های مادرزادی ،در جهان بی نظیر است.

دکتردلشاد اظهار داشت: جمعی ازخیرین و پزشکان که بیشتر در رشته‌های فوق تخصصی اطفال و استادان دانشگاه هستند، هزینه‌های سرسام‌آور درمان این نوع ناهنجاری‌ها را پوشش می دهند. وی افزود: وقتی در نوزاد ناهنجاری تشخیص داده می‌شود باید از همان لحظه درمان شروع شود، اما در بسیاری موارد به علت ناآگاهی خانواده یا هزینه‌های سنگین این کار صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه موسسه محکم با 20 بیمارستان دانشگاهی برای درمان کودکان بی بضاعت  با ناهنجاری های مادر زادی طرف قرارداد است گفت:  در حال حاضر 7400 کودک دارای ناهنجاری مادرزادی در کشور زیر پوشش این موسسه قرار دارند و هزینه‌های دارویی این افراد رایگان تامین می‌شود.

مدیرعامل موسسه خیریه محکم خاطرنشان کرد:تعدادی از این نوع هنجاری‌ها با عمل جراحی درمان می‌شوند و گروهی از آنها از جمله نقص هورمون رشد ویا دیابت مادرزادی باید تا آخر عمر دارو مصرف کنند که موسسه هزینه تامین داروی نیازمندان را برعهده دارد.

وی با اشاره به اینکه کمک به بیماران نیازمند و خانواده‌های آنان اجر دنیوی و اخروی فراوانی دارد افزود:با توجه به اینکه بیماران و خانواده هایشان از قشر بی بضاعت و از نقاط محروم کشورهستند موسسه محکم برای این بیماران در تهران اسکان و مواد غذایی و حتی هزینه سفرلازم فراهم می‌کند تا در مدتی که عمل‌های لازم و اقدامات درمانی برای کودک انجام می‌گیرد، خانواده هیچ دغدغه‌ای نداشته باشند.

دکتر دلشاد تصریح کرد:به‌طور کلی تا اتمام درمان کودک و تا زمانی که به خانواده تحویل داده شود، خانواده بیمار در هتل خیریه اسکان داده می شودو همچنین هزینه بازگشت را نیز پرداخت می‌کنیم تا آسودگی کاملی داشته باشند.

مدیر عامل خیریه محکم گفت: موسسه محکم به فعالیت دراستان تهران والبرز بسنده نکرده است و علاوه بر ایجاد 35 مرکز در سراسر کشوردر صورت نیاز با همراهی پزشکان متخصص به مناطق محروم سفر می کنند و به معالجه کودکان بی بضاعت می پردازند.

دکتردلشاد خاطرنشان کرد: خانواده‌هایی که کودکان آنها با مشکل بیماری‌های مادرزادی روبرو هستند می‌توانند با مراجعه مستقیم به موسسه یا از طریق معرفی پزشکان معالج یا بستری شدن در بیمارستان‌های زیرپوشش از خدمات حمایت موسسه محکم بهره‌مند شوند.

لازم به یادآوری است :موسسه خیریه محکم در سال ۱۳۸۴ با حمایت جمعی از خیران و با حضور متخصصان از حوزه‌های مختلف پزشکی تشکیل شد این موسسه ابتدا در یک اتاق کار خود را شروع کرد و با درخواست همکاری از بیمارستان‌های مختلف، حمایت خود را گسترش داد.

آقای دکتر صلاح الدین دلشاد، فوق تخصص جراح اطفال و همکاران وی، عمل‌های مختلفی تاکنون برای کودکان سراسر کشور با ناهنجاری‌های گوناگون انجام داده‌اند. در حقیقت خانواده این کودکان که با ناهنجاری روبه‌رو بودند، امیدی به درمان کودک خود نداشتند؛ اما، نتیجه‌ای را بر خلاف تصور خود شاهد بودند.

دکتر صلاح الدین دلشاد و همکارانش به دنبال آن هستند که حتی یک کودک با ناهنجاری مادرزادی بدون عمل باقی نماند. آقای دکتر صلاح الدین دلشاد معتقد است باید زکات علم و آگاهی پزشکان درخدمت محرومین کشور قرار بگیرد. موسسه محکم بطور متوسط در یکسال برای درمان کودکان با ناهنجاری های مادرزادی از سراسر کشور بین 6تا 7 میلیارد تومان هزینه می کند که همگی از طرف خیرین و پزشکان تامین می شود.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.