اخبار

 آخرین اخبار 

علی عصاره ، مدیر نمایندگی بیمه آسیا در گفتگوی اختصاصی با جام جم البرز:

نرخ شکنی های نابجا باعث تخریب صنعت بیمه می شود

نرخ شکنی های نابجا باعث تخریب صنعت بیمه می شود
1400/10/14

صداقت و مسئولیت پذیری جزء مهمترین فاکتورهای موفقیت در تمام مشاغل به حساب می آید. در نظر گرفتن منافع مردم و توجه به نیازها و خواسته های آنها از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. در نظر گرفتن همین عامل بسیار ساده باعث پیشرفت شغلی خواهد شد. به علاوه اینکه احساسی خوشایند و یا به زبان ساده تر وجدان آسوده را تجربه کرده و از آن لذت می بریم. در همین زمینه روزنامه جام جم البرز با علی عصاره ، مدیر نمایندگی بیمه آسیا گفتگویی ویژه و اختصاصی انجام داده است که در ادامه خواهید خواند:

در خصوص صنعت بیمه و فعالیت های آن توضیح دهید.

به دلیل تنوع بالای رشته های بیمه ای نمی توان گفت که تمام نمایندگان امکان کار در همه رشته ها را دارا هستند. ولی با توجه به حجم کار اینجانب تقریبا با اکثر بیمه نامه ها آشنا هستم.

پیشنهاد شما به کسانی که قصد ورود به صنعت بیمه را دارند چیست؟

اولین پیشنهاد من صداقت است. در مراحل بعد تلاش، خستگی ناپذیری و کوشش برای برتری در حرفه خود از عوامل موفقیت هستند. اگر کسی بخواهد در حوزه صنعت بیمه فعالیت کند، ابتدا باید از بازار و بازاریابی شناخت کافی داشته باشد چون ماهیت این شغل، بازاریابی است و چنان چه کسی بتواند فروشنده خوب، مشاور امین و موجهی باشد می تواند در زمینه بیمه موفق شود.

رعایت چه مواردی در شبکه فروش، ضروری و به نفع بیمه، نمایندگان و مشتریان می باشد؟

اگر کسی می‌خواهد به عنوان بازاریاب یا شبکه فروش در صنعت بیمه فعالیت کند، باید صداقت داشته باشد، منافع خود و شرکت، بیمه گذار را به موازات یکدیگر در نظر بگیرد. در فروش حضوری و غیرحضوری از تخریب رقبا جداً خودداری شود، چون در نهایت آسیب آن متوجه کل صنعت بیمه خواهد شد.

دیدگاه شما در خصوص شرکتهای فروش آنلاین بیمه چیست؟

در خصوص شرکت هایی که به صورت فروش آنلاین، بازاریابی اینترنتی و ... فعالیت می کنند منافاتی با صنعت ما ندارد، همانطور که بانک ها و اکثر مجموعه های دیگر به این سمت و سو می روند. همکارانی که در حوزه فروش غیرحضوری فعالیت دارند باید مصوبات و قوانین بیمه مرکزی و شورای عالی بیمه که مصوبه هیئت وزیران است را رعایت کنند. همچنین نرخ شکنی های نابجا که باعث تخریب این صنعت می شود و ضرر آن در آینده متوجه خودشان خواهد شد را باید رعایت نمایند. در این حوزه مشاوره بیمه باید درست انجام شود تا برای مشتری کارگشا باشد.

در مورد افزایش ضریب نفوذ بیمه چه پیشنهادی دارید؟

قدمت صنعت بیمه در ایران، قریب به یک قرن است. بیمه آسیا از سال 1338 شروع به کار کرده است و تا سال 1383 چهار بیمه آسیا، ایران، البرز و دانا در این صنعت مشغول به کار بوده اند. در حال حاضر 32 شرکت بیمه ای در حال فعالیت هستند که بخشی از آنها به صورت اینترنتی کار می کنند. برای افزایش ضریب نفوذ صنعت بیمه،رقابت سالم در خصوص ارایه بهتر سرویس و خدمات را پیشنهاد می کنم نه نرخ شکنی (تخفیفات نامتعارف وغیرفنی )که بسیار راهگشاست.

در حال حاضر وضعیت سهام پرتفوی استان البرز چگونه است؟

سهم پرتفوی استان از صنعت بیمه کشور کمتر از ۳ درصد می باشد. ولی با توجه به گستردگی کارخانجات امکان افزایش آن با همت نمایندگان و بازاریابان حرفه ای بیمه میسر می باشد

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.