اخبار

 آخرین اخبار 

عبدالمطلب کاویانی، مدیریت امداد خودرو در گفتگوی اختصاصی با جام جم البرز:

از ظرفیت جوانان برای تولید استفاده کنیم

از ظرفیت جوانان برای تولید استفاده کنیم
1400/10/14

به طور کلی تولید و سازندگی یک فرایند پیچیده و بسیار دشوار است که نیازمند حمایت و پشتیبانی دولتها می باشد. در این عرصه حساس و مهم تولیدکنندگان نیاز به حمایت همه جانبه دارند تا مراحل تولید با سرعت بیشتری انجام و وارد بخش فروش شود. علاوه بر این تولیدکنندگان نیز باید از نیروهای جوان، متخصص و کارآزموده استفاده نمایند تا بتوانند محصولاتی با کیفیت و قابل رقابت با کالاهای خارجی تولید نمایند. فرصت به جوانان و اعتماد به آنها به شکوفایی بیشتر بخش تولید کشور کمک شایان توجه ای خواهد کرد. همچنین توجه مسئولین این حوزه به تولیدکنندگان و هموار کردن مسیر به ویژه در خصوص مراحل اولیه  و سلسله مراتب اداری برای تاسیس شرکت یا کارگاه از اهمیت بسیاری برخوردار است. در همین رابطه روزنامه جام جم البرز با عبدالمطلب کاویانی، مدیریت امداد خودرو گفتگویی اختصاصی انجام داده است که در ادامه می خوانید :

در خصوص سوابق تحصیلی خود به صورت مختصر توضیح دهید.

در سال 1371 در رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد فارغ التحصیل شدم. در حال حاضر کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی هستم.

با توجه به تجربیاتی که طی سالهای فعالیت خود کسب کرده اید، راه دستیابی به اهداف و موفقیت برای جوانان را چه عواملی می دانید؟

این موضوع به تربیت خانواده برمی گردد که از ابتدا فرزندانشان را با یک هدف مشخص وارد جامعه کنند. سیستم آموزشی باید استعدادها را شناسایی کند و نباید تمام دانش آموزان را به سمت دانشگاه سوق دهد، بلکه بر اساس علاقه و استعداد ، دانش آنها را ارتقاء دهند . از نظر من هر حوزه ای اعم از هنر، تولید، خدمات و ... می تواند فرد را به اهداف عالیه ای که دارد برساند. همچنین برای رسیدن به موفقیت باید تلاش هدفمند داشته باشیم .

نظر شما در خصوص تولید داخلی و رقابت با محصولات خارجی چیست؟

از نظر من با تولید خارجی فاصله داریم ولی اینطور نیست که امکان رسیدن به این نقطه فراهم نباشد. اگر بتوانیم از ظرفیت جوانان استفاه کنیم، حتما می توانیم کالای ایرانی با کیفیت و قابل رقابت با کالای خارجی تولید کنیم و صادرات داشته باشیم. شرکت های زیادی داریم که کالای با کیفیت و قابل رقابت با سایر کشورها تولید می کنند و صادرات نیز انجام می دهند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.