اخبار

 آخرین اخبار 

مریم گندمی، مدیر نمایندگی بیمه ایران:

بیمه، یک صنعت بسیار مهم است

بیمه، یک صنعت بسیار مهم است
1400/10/20

بیمه یک صنعت بسیار مهم است که متاسفانه در کشور ما جایگاه خود را پیدا نکرده و ضریب نفوذ آن به صورت تقریبی زیر ده درصد می باشد.

بیشتر مردم فقط با بیمه اتومبیل آشنا هستند ولی صنعت بیمه بسیار گسترده تر از آن است که صرفا برای خودرو استفاده شود.هر کس با توجه به شغل خود باید خطرات آن را پوشش دهد. صنعت بیمه در زمینه‌های مختلف مثل: مسئولیت پزشکان، کارفرمایان، بیمه‌های آتش سوزی و... پوشش می‌دهد.

خوشبختانه یا متاسفانه اکثر فارغ‌التحصیلان دانشگاه در جستجوی مشاغل دولتی هستند. در واقع جوانان برای موفقیت در زمینه کاری خود باید به دنبال کارهایی باشند که با روحیات آنها سازگاری داشته و مهم‌تر از آن باید مصمم بوده و پشتکار داشته باشند.

 به دلیل شیوع بیماری کرونا در ابتدا دفاتر بیمه تعطیل شد و مجبور به دورکاری شدیم. بعد از بازگشایی نیز حضور مشتریان کمتر شده، ولی ما به آنها اطمینان دادیم که خدمات با همان کیفیت قبل انجام می‌شود. در حال حاضر اکثر کارها به صورت غیرحضوری انجام می‌شود و برای شهرستان‌ها هم بیمه‌نامه صادر و ارسال می‌کنیم. در این مدت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی کرده و اجازه نداده ایم کرونا به شغل ما آسیب زیادی برساند.

در صنعت بیمه مشکلاتی است که بیشتر نماینده‌ها درگیر آن هستند. یک سری قوانین که سال‌های قبل تصویب شده به یکباره اجرا می‌شود و ما با اجرای این قوانین در مقابل بیمه‌گزاران خود قرار می‌گیریم که برای نماینده‌ها ناخوشایند است. اگر این قوانین کم کم اجرا شود پذیرش آن برای مردم نیز راحت‌تر است. ما انجمن‌هایی داریم که پیگیر مسائل و مشکلات نماینده‌ها هستند. اگر این مسائل، پیگیری و حل شوند قطعا ما مشکلی نخواهیم داشت.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.