اخبار

 آخرین اخبار 

تصفیه خانه فاضلاب شهری هشتگرد در بلاتکلیفی

تصفیه خانه فاضلاب شهری هشتگرد در بلاتکلیفی
1400/10/20

به گزارش جام جم البرز؛ عضو شورای اسلامی شهر هشتگرد گفت: این شورا به عنوان نماینده مردم در مدیریت شهری یکی از دغدغه‌هایی را که بطور جدی پیگیری می‌کند ساماندهی فاضلاب شهری و ایجاد تصفیه خانه است؛ چرا که با توجه به کمبود آب در کشور عدم تصفیه خانه برای این شهر به غیر از آنکه خطرات زیست محیطی و بهداشتی برای مردم دارد موجب هدر رفت آب این نعمت الهی خواهد شد.

جواد فلاحتکار افزود: در سال‌های گذشته اعتبارات اختصاص یافته به احداث تصفیه خانه شهر هشتگرد متاسفانه بنا به دلایل مختلف محقق نشده است و در سال گذشته نیز با پیگیری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اعتبار ۳۰ میلیاردی به احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری هشتگرد اختصاص یافت که از ابتدای سال تاکنون اقداماتی از سوی مسئولان شهرستانی صورت نگرفته است.

حسینی خواه مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری ساوجبلاغ گفت: علی رغم ایجاد لوله گذاری، بخشی از شهرهشتگرد در یک دهه گذشته همچنان فاضلاب شهری در این شهرستان ساماندهی نشده است و با توجه به اعتبار اختصاص یافته، احداث تصفیه خانه منوط به مشارکت با بخش خصوصی و سرمایه گذاری است که هنوز محقق نشده است.

گفتنی است شهر هشتگرد با جمعیتی حدود ۵۰ هزار نفر و ۲۲ هزار مشترک آب و فاضلاب شهری، ۱۲۵ لیتر بر ثانیه آب آشامیدنی مصرف دارد که با احداث تصفیه خانه همین مقدار در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.